Yoshiko Miwa jest amerykanką japońskiego pochodzenia. Skończyła 110 lat, co czyni ją superstulatką. Postanowiła podzielić się swoimi wskazówkami na temat długowieczności.

Najstarsza żyjąca amerykanka pochodzenia japońskiego, woli skupiać się na chwilach, kiedy była najszczęśliwsza. Przeżyła hiszpańską grypę, prohibicję, Czarny Wtorek, II wojnę światową, śmierć rodziców, rodzeństwa i przyjaciół. Jej motto życiowe brzmi: "nie zatrzymuj się".

Yoshiko Miwa ma 3 synów, 10 wnuków, 20 prawnuków i jednego prawnuka. Cieszy się dobrym zdrowiem. Mieszka w ośrodku opiekuńczym.

Superstulatka podkreśla, że kluczem do długiego życia jest utrzymywanie aktywności umysłu i ciała.

Kiedy Yoshiko Miwa przeszła na emeryturę, każdego ranka spacerowała 7,5 km. Jest zapaloną czytelniczką, zajmuje się ikebaną (układaniem kwiatów), sashiko (japońskim szyciem), odnawianiem mebli i tapicerowaniem.

Jednak obecnie jej ulubionym zajęciem jest spanie - mówi portalowi today.com.

Ulubione jedzenie

Yoshiko Miwa jest fanką wszelkiego rodzaju makaronów, które je codziennie. Kiedy byłam w domu dziecka, kucharz przygotowywał makaron i uwielbiałam go - wspomina. Dzisiaj lubię spaghetti, udon, ramen, soba i każdy inny rodzaj makaronu - wymienia.

Źródło: NBC News