Skóra z upływem czasu traci swoją elastyczność i jędrność. Z wiekiem procesy starzenia stają się coraz bardziej widoczne, szczególnie na twarzy. Opadające powieki stanowią problem większości dojrzałych kobiet. Jednak istnieje sposób na to, aby bezoperacyjnie poprawić ich wygląd. Jak dbać o skórę, jaki zabieg stanowi alternatywę dla skalpela i na czym polega – na te pytania opowiada ekspertka, lekarz medycyny estetycznej Agnieszka Drożniak-Konstanty.

Nasz skóra składa się z licznych włókien kolagenowych, które wraz ze starzeniem się organizmu tracą na swej młodzieńczej elastyczności. To powoduje, że staje się zwiotczała, przestaje być tak jędrna, jak dotychczas, a na twarzy pojawiają się zmarszczki. Na powiekach skóra jest znacznie cieńsza, przez co właśnie ten obszar jest najbardziej narażony na negatywny wpływ utraty kolagenu. Opadającym powiekom można jednak zaradzić i wcale nie trzeba używać do tego skalpela.

Jak pielęgnować skórę wokół oczu?

Cienka skóra wokół oczu jest wymagająca i potrzebuje odpowiedniego nawilżenia. Dobrze dobrany krem czy serum pod oczy to podstawa. Jeśli nasza cera jest sucha, aby ją wygładzić i ujędrnić, należy regularnie zapewniać jej odżywczą pielęgnację kosmetykami zawierającymi witaminy, aminokwasy i kwas hialuronowy.

Dodatkową porcję nawilżenia warto dostarczać skórze za pomocą specjalnych, nasączonych kolagenem lub kwasem hialuronowym, płatków pod oczy. W zupełności wystarczy nakładać je raz, do dwóch razy w tygodniu, na kilkanaście minut, aż substancje się wchłoną. Ważne jest, aby robić to regularnie.

Odpowiednie nawilżenie od wewnątrz

Nawilżona skóra to nie tylko pielęgnacja specjalistycznymi kremami, to także nawodnienie organizmu od wewnątrz. Codzienne picie odpowiedniej ilości wody jest kluczowe dla wielu procesów w ludzkim ciele, w tym także dla zachowania urody. Dlatego należy dbać o to, by regularnie, przez cały dzień sięgać po szklankę wody i pić ją małymi łykami. Do tego zbilansowana, pełnowartościowa dieta, eliminująca przetworzoną żywność oraz 6-8 godzin snu wzmocnią zabiegi kosmetyczne i odżywią organizm.

Odpowiednie nawilżenie od wewnątrz

Dla niektórych kobiet informacja o zabiegu medycyny estetycznej z użyciem skalpela może przyprawić o dreszcze, a myśl o usunięciu w ten sposób nadmiaru skóry z powiek może budzić niepokój. Na szczęście istnieją inne, małoinwazyjne metody liftingu bezoperacyjnego, które ułatwiają pozbycie się zmarszczek i nadają twarzy świeży, promienny i młodszy wygląd.

Sprawdzonym sposobem jest zastosowanie zjawiska plazmy w medycynie estetycznej. To jonizowana materia, której stan skupienia przypomina gaz i zamienia się we wspomnianą plazmę pod wpływem wysokiej temperatury. Urządzenie, które ją wykorzystuje, stosuje przy tym igłę. Jednak nie dotyka ona bezpośrednio skóry osoby poddawanej zabiegowi. Działa płytko, lecz precyzyjnie, delikatnie uszkadzając punktowo naskórek i pobudzając produkcję tak cennego dla naszej skóry kolagenu. Dzięki temu efekt jest naturalny i nie powoduje komplikacji.

Zanim jednak zdecydujemy się na tego rodzaju zabieg, udajmy się do specjalisty na konsultację dermatologiczną, podczas której lekarz przeprowadzi dokładny wywiad. Zbada istniejące problemy oraz stan naszej skóry, a następnie indywidualnie dopasuje jej leczenie wraz z dalszą pielęgnacją.

Opracowanie: