Internauci są pod wrażeniem kondycji stuletniej Brazylijki! Do sieci trafiło nagranie jej ćwiczeń, które wykonuje pod okiem trenera personalnego.

Ta babcia dobrze wie, jak aktywnie wykorzystać emeryturę! Regularny trening to dla niej podstawa. Ćwiczy z ciężarami i żwawo biega ze swoim trenerem.

Serię ćwiczeń wykonanych przez stulatkę pokazała na swoim instagramowym profilu Nando Enoix. Ten brazylijski fizjoterapeuta  z miasta Uberlandia specjalizuje się w opracowywaniu planu treningowego dla seniorów. Do tej pory jednak nie pracował z osobą w tak podeszłym wieku.

Dona Carmelita wykonuje ćwiczenia z obciążeniem dostosowanym do jej warunków fizycznych (...) Celem tego treningu jest nabranie przez nią masy mięśniowej i poprawa równowagi - wyjaśnia Nando Enoix, trener personalny

Internauci pokochali trenującą babcię

Nagranie udostępnione przez Brazylijczyka szybko stało się wiralem. W tysiącach komentarzy możemy znaleźć zachwyty nie tylko nad aktywną starszą panią, ale i samym trenerem.

Cytat

Dona Carmelita jest inspiracją!

Cytat

Ludzie, co za piękna rzecz. Uwielbiam patrzeć, jak starsi ludzie trenują i cieszą się życiem!

Cytat

Jak piękne dożyć takiego wieku i to z jaką energią!

Na Instagramie brazylijskiego trenera obserwuje ponad sto tysięcy osób. Choć Nando Enoix często pracuje ze starszymi osobami, jest również specjalistą zajmującym się fizjoterapią dzieci.