Osoby z chorobami przewlekłymi będą szczepione przeciwko Covid-19 wcześniej – już w pierwszym etapie. To efekt licznych próśb kierowanych do rządu o potraktowanie tej grupy pacjentów priorytetowo.

Rząd zmienia plan szczepień przeciw Covid-19. Jak poinformował szef kancelarii premiera Michał Dworczyk, pierwszy etap został podzielonych na trzy podgrupy: seniorów 60+, osoby z chorobami przewlekłymi oraz nauczyciele i przedstawicieli służb mundurowych.

I etap szczepień. Co się zmieniło?

Nowy Etap I szczepień przeciwko Covid-19, zgodnie z sugestiami Rady Medycznej, został podzielony na trzy grupy:

a) Seniorzy powyżej 60. roku życia.

b) Przewlekle chorzy, m.in. osoby po przeszczepach i dializowane, z chorobami nowotworowymi,

c) Nauczyciele i służby mundurowe: Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Policji, Straży Granicznej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Służby Wywiadu Wojskowego, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Celno-Skarbowej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Ochrony Państwa, Służby Więziennej, Inspekcji Transportu Drogowego, straży ochrony kolei, prokuratorzy i asesorzy prokuratury oraz członkowie ochotniczych straży pożarnych, ratownicy górscy i wodni wykonujący działania ratownicze, nauczyciele

22 stycznia o godz. 6:00 rozpocznie się rejestracja na szczepienia dla osób powyżej 70. roku życia

Zarejestruj się! Najlepiej online lub przez infolinię

Zapisać się na szczepienie można bezpośrednio w punkcie szczepień, ale też bez wychodzenia z domu. Wystarczy zadzwonić na numer całodobowej i bezpłatnej infolinii 989. Może też zarejestrować się online.

Sprawdź, jak zapisać się na szczepienie

Przedstawiciele rządu apelują o skorzystanie z telefonu lub internetu. To najbezpieczniejsza i jednocześnie najprostsza forma. Pamiętajmy, że wciąż obowiązują zasady związane z reżimem sanitarnym. Stanie w kolejce do punktu szczepień jest czasochłonne, ale przede wszystkim wiąże się z ryzykiem zakażenia.