Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie dotyczące wykrycia ołowiu i kadmu z obrzeża jednej z partii kubków. W opinii ekspertów, stwarza to zagrożenie dla zdrowia.

Cytat

W opinii Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH – Państwowego Instytutu Badawczego taka ilość stwarza zagrożenie dla zdrowia.
GIS
Jak informuje GIS, w próbkach szklanych kubków, badanej przez Państwową Inspekcję Sanitarną, stwierdzono wysokie poziomy migracji ołowiu i kadmu z obszaru obrzeża naczynia.

Informacje o produkcie:

Komplet 2 kubków termicznych z wzorem ziół z serii PETER marki ALLESKEN.

Numer partii: REF9-23.

Numer produktu: HTID8843.

Kod kreskowy: 5905204628843.

Dystrybutor w Polsce: MONDEX Anna i Jerzy Affek Spółka Jawna, ul. Towarowa 17, 10-416 Olsztyn.

GIS poinformował, że artykuł został wycofany ze sprzedaży. Ponadto, w siedzibie firmy MONDEX na tablicy informacyjnej została wywieszona Informacja dla Klientów o zagrożeniach, jakie może wywoływać produkt oraz o możliwości zwrotu zakupionego artykułu.

TUTAJ ZOBACZYSZ ZDJĘCIA WYCOFANYCH ZE SPRZEDAŻY KUBKÓW

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej przy współpracy z dystrybutorem firmą MONDEX monitorują proces wycofania kwestionowanego produktu.

Na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego regularnie publikowane są ostrzeżenia dotyczące żywności lub wyrobów do kontaktu z żywnością.