Bezpłatne badania i akcje profilaktyczne. Ministerstwo Zdrowia wraz z Narodowym Funduszem Zdrowia 8 marca zaprasza na „Dzień Kobiet z cytologią”. Sprawdźcie, co będzie się działo w waszych regionach.

Według danych NFZ, co roku na raka szyjki macicy umiera około 1,7 tys. Polek. Dzięki badaniu cytologicznemu można wykryć zmiany przed nowotworowe i raka we wczesnym stadium choroby, które jest w pełni uleczalne.

Program akcji "Dzień Kobiet z cytologią" w poszczególnych województwach:

Dolnośląskie

Bezpłatne badania cytologiczne można wykonać w 232 gabinetach na Dolnym Śląsku. Wystarczy zgłosić się osobiście lub umówić na wizytę telefonicznie. 

Szczegóły

Kujawsko-Pomorskie

KP OW NFZ zaprasza w najbliższy piątek, 8 marca w godz. 9.00-13.00 do Zakładu Profilaktyki i Promocji Zdrowia Centrum Onkologii w Bydgoszczy, przy ul. Romanowskiej 2 na badania cytologiczne oraz na badanie mammograficzne.

Szczegóły

Lubelskie

Mieszkanki regionu w WOMP w Lublinie, przy ul. Nałęczowskiej 27 w godz. 9.00 - 14.00 będą mogły wykonać bezpłatną cytologię.

Szczegóły

Lubuskie

Dlaczego warto regularnie wykonywać badania cytologiczne w kierunku wykrywania raka szyjki macicy? O tym 8 marca będą rozmawiać m.in. trenerki klubu bokserskiego.

W piątek, o godz. 10.00 przy ulicy Dworcowej 31 w Zielonej Górze w siedzibie SKF BOKSING odbędzie się bezpłatny pokazowy trening pod hasłem "Silna bo Zdrowa". Dziewczyny opowiedzą jak dbają o swoje zdrowie.

Będzie także możliwość porozmawiania z lekarzami i wykonania darmowej cytologii.

Szczegóły

Łódzkie

W 40 poradniach w Łódzkiem panie będą mogły skorzystać z badań cytologicznych. Nie trzeba umawiać się na wizytę, wystarczy wziąć dowód tożsamości. Tego dnia czekamy także na Panie na Dworcu Łódź Fabryczna. Na naszym stoisku wszystko o profilaktyce, zdrowej diecie i bezpłatnym leczeniu.

Szczegóły

Małopolska

W tym roku 8 marca kobiety będą mogły zrobić badania w 14 poradniach ginekologicznych w Małopolsce, gdzie będą na nich czekać zarówno specjaliści ginekolodzy i położone. 

Badania będzie można wykonać zarówno w ramach programu profilaktyki raka szyjki macicy jak i porady lekarskiej. 

Szczegóły

Mazowsze

MOW NFZ zaprasza panie do siedziby NFZ Mazowsze przy ul. Chałubińskiego 8 w Warszawie. W godzinach od 12.00 do 16.00, w ramach akcji "Wiedza ratuje życie", swoim doświadczeniem będą się dzielić wolontariuszki z Legionowskiego Klubu Amazonek przy Stowarzyszeniu Pomocy Potrzebującym "Nadzieja".

Na Panie - i nie tylko - które 8 marca w godzinach od 9.00 do 14.00 odwiedzą ratusz przy ul. Piłsudskiego 41 w Legionowie czeka więcej atrakcji. Będzie można m.in. zbadać wzrok, zmierzyć tkankę tłuszczową i poziom ciśnienie tętniczego, a także uzyskać porady dietetyczne. Będzie też stoisko z kosmetykami i zdrową żywnością.

Szczegóły

Opolskie

W wybranych gabinetach będzie można wykonać badanie cytologiczne.

Dodatkowo Opolskie Centrum Onkologii im. prof. Tadeusza Koszarowskiego w Opolu zaprasza na szkolenia i konsultacje z lekarzami.

Szczegóły

Podkarpackie

Poza bezpłatnymi badaniami, będzie możliwość porozmawiania z pracownikami NFZ w sprawach związanych z leczeniem, ubezpieczeniem, programami profilaktycznymi i wieloma innymi.

Szczegóły

Podlaskie

NFZ zaprasza wszystkie panie do Białostockiego Centrum Onkologii. Od rana będzie można wykonać tam bezpłatne badania i skorzystać z porad ekspertów na specjalnie przygotowanych stoiskach.

Szczegóły

Pomorskie

NFZ zaprasza wszystkie panie w wieku od 25 do 59 lat do skorzystania z darmowych badań cytologicznych. 8 marca bez wcześniejszego umawiania się i rejestracji  skorzystać będzie można z badań cytologicznych w Domach Medycznych należących do Nadmorskiego Centrum Medycznego w Gdańsku "Jagiellońska"

Szczegóły

Śląskie

Śląski Oddział Wojewódzki NFZ zachęca do korzystania z bezpłatnych programów profilaktycznych:

    Program profilaktyki raka szyjki macicy (cytologia)

    Program profilaktyki raka piersi (mammografia)

    Program profilaktyki gruźlicy

    Program badań prenatalnych

    Program profilaktyki chorób układu krążenia

    Program profilaktyki chorób odtytoniowych (w tym POChP)

Szczegóły

Świętokrzyskie

Świętokrzyski NFZ zaprasza w najbliższy piątek w godz. 7.30 - 13 oraz w sobotę, 9 marca w godz. 9-14 na badania cytologiczne (panie w wieku 25 do 59 lat, które w ciągu ostatnich trzech lat nie miały wykonywanego badania cytologicznego) oraz na badanie mammograficzne (panie w wieku od 50 do 69 lat, które przez ostatnie dwa lata nie miały wykonywanej mammografii), które będą przeprowadzane w Świętokrzyskim Centrum Onkologii.

Szczegóły

Warmińsko-Mazurskie

Warmińsko-Mazurski Oddział Wojewódzki NFZ w Olsztynie serdecznie zaprasza 9 marca w godz. 10.00 - 14.00 na bezpłatne, bezbolesne, bez skierowania profilaktyczne badania cytologiczne i mammograficzne.

Szczegóły

Wielkopolskie

8 marca w godz. 9-14 bezpłatne badania cytologiczne będzie można wykonać w budynku D Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego w Poznaniu. 

Szczegóły

Zachodniopomorskie

W Dniu Kobiet będzie można wykonać bezpłatną cytologię w poradni ginekologiczno - położniczej w przychodni specjalistycznej przy ul. Wojciecha 7 w Szczecinie.

Wśród pań, które wykonają tego dnia w poradni przy ul. Wojciecha bezpłatne badanie cytologiczne, wylosowany zostanie podwójny bilet do kina!

Szczegóły