Podobno jaki poranek, taki cały dzień. Codzienne wstawanie do pracy nie daje nam wyboru, trzeba opuścić wygodne łóżko, a dźwięk budzika potrafi uprzykrzyć życie. Warto zatem postarać się, aby ten czas był dla ciebie prawdziwą przyjemnością. Czy to naprawdę możliwe? Sprawdź na co zwrócić uwagę, aby tak się stało!

Wyśpij się

Nowy dzień to nowe wyzwania! Aby im sprostać, musisz mieć siłę i energię do działania, a to daje nam właśnie sen. Dorosły człowiek powinien spać przynajmniej 7/8 godzin na dobę. Niestety często śpimy niewystarczająco długo, co może skutkować bólami głowy, osłabieniem odporności, infekcjami, roztargnieniem, drażliwością, czy nawet kłopotami z pamięcią i zaburzeniami wzroku. Dbaj o spokojny, zdrowy sen, a na pewno poczujesz się lepiej.

Dzwonek budzika

Dźwięk budzika wcale nie musi być udręką. Ustaw w telefonie przyjemną melodię, która nie będzie Cię zrywać ze snu, a delikatnie rozbudzi. Twoja ulubiona piosenka może po jakimś czasie już nie najlepiej się kojarzyć, dlatego warto co jakiś czas zmieniać dzwonek.

Pij wodę

Pierwszym napojem, po który sięgasz z rana jest kawa? Warto zmienić ten nawyk i zastąpić ją szklanką wody z cytryną. Dlaczego? Ma naprawdę sporo zalet! Zastrzyk witaminy "C" da Ci wiele energii, oczyści z toksyn, podkręci metabolizm, a także obniży poziom cholesterolu. 

Zaplanuj dzień

Aby uniknąć niepotrzebnego z rana stresu i pośpiechu, warto już przed pójściem spać, zaplanować kolejny dzień. Pomyśl o tym w co się ubierzesz następnego dnia oraz co może ci się przydać w pracy. Możesz przygotować sobie dzień wcześniej lunch, papiery, laptopa i położyć je w jednym miejscu. Zaoszczędzisz wiele nerwów i czasu, który możesz wykorzystać na dłuższy sen czy poranną rozmowę z najbliższymi. Zyskasz również pewność, że niczego nie zapomniałeś.

Muzyka

Włącz swoją ulubioną playlistę i zacznij dzień z uśmiechem! Niektórzy potrzebują do tego energetycznej muzyki, która napędza ich do działania, inni natomiast wolą spędzać czas w  otoczeniu  spokojnych dźwięków. Bez względu na to co wolisz, pozwól, aby twoja ulubiona muzyka  wprowadziła cię rytmicznym krokiem w kolejny dzień.  Warto mieć pod ręką playlistę na każdą okazję!

Śniadanie

Mówi się, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. To prawda, ponieważ  jedząc pełnowartościowy posiłek, naładujesz się porządną dawką energii na cały dzień i unikniesz napadu głodu w późniejszych godzinach. Warto wstać odrobinę wcześniej, aby nie jeść w biegu. Usiądź i zjedz na spokojnie, to co lubisz najbardziej. Pozwól sobie na chwilę dla siebie, która będzie procentować przez cały dzień!

Trening

Dobrze rozpocząć dzień od dawki ćwiczeń. Dzięki ruchowi szybko się obudzisz i naładujesz energią na dalszą część dnia. Poranne ćwiczenia dobrze wpływają też na procesy metaboliczne. Wcale nie musisz wstawać dużo wcześniej. Wystarczy nawet 15 minut treningu, by szybko zauważyć pozytywne rezultaty. Trenerzy RMF 4RACING Team mają dla Ciebie propozycję na poranne ćwiczenia, które poprawią Twoje samopoczucie.

PLAN TRENINGOWY

1. Pajacyki z napięciem całego ciała.

2. Brzuszki połączone z pompkami.  

3. Łyżwiarz przy zastosowaniu dynamicznych ruchów.

4. Żaba przy napiętym ciele.  

5. Duży skok w przód, trzy małe w tył i pompka.