​Ławeczka to podstawowy element każdej siłowni. Pomimo, że kojarzy się głównie z treningiem klatki piersiowej, można na niej stworzyć kompleksowe ćwiczenia całego ciała! Zastanawiasz się jaką wybrać? Rozwiejemy twoje wątpliwości!

Istnieje kilka rodzajów ławek treningowych. Wśród nich są ławki proste, skośne czy regulowane. Jeśli nie posiadamy dużo miejsca, dostępne są również składane, które w kilka sekund po treningu można wygodnie schować. Wszystkie z nich, w zależności od preferencji, mogą być świetnym uzupełnieniem domowej siłowni!

Ławka prosta dla początkujących

Podstawowym modelem jest ławka prosta. Charakteryzuje się tym, że jest skierowana poziomo do podłogi. Można na niej wykonać dużo najprostszych ćwiczeń, dlatego polecamy ją szczególnie osobom początkującym.

Wyższy poziom trudności? Wybierz ławkę skośną

Jeśli chcemy urozmaicić trening i zaangażować więcej partii mięśni, z pomocą przychodzi nam ławka skośna. Posiada przeważnie kilka stopni regulacji nachylenia, co pozwala na zwiększenie poziomu trudności oraz wykonywanie bardziej zaawansowanych ćwiczeń.   

Ławka regulowana - połączenie prostej i skośnej

Zarówno ławeczka prosta, jak i skośna, mają sporo zalet i swoje konkretne przeznaczenie. Jeśli jednak nie możesz się zdecydować, którą wybrać, idealnym rozwiązaniem będzie ławka regulowana, która jest połączeniem skośnej i prostej.

Na rynku dostępne są również ławeczki z różnymi dodatkami. Mogą to być stojaki na sztangę, modlitewniki czy linki. Każda z nich gwarantuje dodatkowe funkcje i możliwości wykonywania ćwiczeń.

O wyborze ławki wiemy już całkiem sporo, ale co z treningiem? W Internecie można znaleźć mnóstwo standardowych ćwiczeń z wykorzystaniem ławeczki. Dlatego RMF 4RACING Team przygotował dla Was kilka wariacji, które możecie z powodzeniem wykonywać przy użyciu ławki. Powodzenia!

(ag)