Główny Inspektor Sanitarny nakazał przeprowadzenie kontroli u producenta białej czekolady z jagodami, w której wykryto salmonellę, a która była oferowana w sieci sklepów Rossmann w Niemczech. Czekoladę wyprodukowano w Polsce, ale nie była sprzedawana na terenie kraju.

Partia, o numerze 20190324 z datą ważności do 24.03.2019, nie została wprowadzona do obrotu na terenie Polski (zdj. ilustracyjne) / Pfeiffer, J. /PAP/DPA

Produkt wycofano już ze sprzedaży.

Rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jan Bondar poinformował, że czekolada nie trafiła na polski rynek, ale była oferowana w sklepach w Niemczech. W związku z tym, że dostawcą tych czekoladek był producent z Polski, to główny inspektor nakazał przeprowadzenie wnikliwej kontroli. Chodzi o kontrolę całego etapu produkcyjnego tego produktu m.in. pobranie próbek wymazów z linii produkcyjnej i z urządzeń produkcyjnych - wyjaśniał.

Jak zaznaczył, kontrola ma stwierdzić, czy przy wytwarzaniu innych produktów w tym zakładzie nie doszło do zanieczyszczeń.

Rossmann poinformował, że podczas kontroli wewnętrznej w jednej z partii "produktu Das Exquisite Czekolada biała z jagodami" wykryto salmonellę. Sieć sklepów zaznaczyła, że partia, o numerze 20190324 z datą ważności do 24.03.2019, nie została wprowadzona do obrotu na terenie Polski.

Mimo to, w trosce o naszych klientów podjęliśmy decyzję o całkowitym wycofaniu produktu niezależnie od numeru partii. Prosimy o zwracanie wskazanego produktu do dowolnej drogerii Rossmann na terenie całej Polski, gdzie otrzymają Państwo zwrot kosztów zakupu - napisano w oświadczeniu na stronie internetowej Rossmanna.

(mpw)