Mówi się, że twarz to nasza wizytówka. Często to w jakim stopniu mamy zadbana twarz, odbija się na tym jak postrzegają nas inni. Zobacz kilka podstawowych zasad, które pozwolą ci zadbać o swoją twarz!

Zdjęcie ilustracyjne /Photoshot /PAP

Po pierwsze - natura to podstawa

Na stan i wygląd naszej twarzy w dużym stopniu wpływa nasz tryb życia. Jeżeli odpowiednio się wysypiamy, regularnie uprawiamy sport, nie palimy papierosów i nie narażamy naszej skóry na częste zmiany temperatur - to nasza skóra będzie dobrze wyglądać. Kolejnym czynnikiem, który dobrze działa na naszą twarz to naturalność. Dieta oparta na mało przetworzonych produktach, nienadużywanie kosmetyków i środków chemicznych - to wszystko działa dobrze dla naszej cery.

Po drugie - odpowiednia pielęgnacja

Dzisiaj na rynku mamy bardzo duży wybór materiałów kosmetycznych, co z jednej strony stwarza możliwość kompleksowej pielęgnacji, ale z drugiej może stwarzać ryzyko złego wyboru. Ważne jest, żeby określić swój rodzaj cery i dopiero wtedy dobierać odpowiednie kosmetyki. Swój wybór można też skonsultować z dermatologiem.

Pierwszym krokiem pielęgnacji jest odpowiednie oczyszczenie cery. Przed tą czynnością warto dokładnie umyć ręce, żeby nie przenosić zarazków z rąk na twarz. Osoby z tłustą cerą powinny mieć specjalny preparat do oczyszczania, a ci z suchą mogą twarz przemywać wodą, czy tonikiem.

Kolejnym etapem powinny być konkretne zabiegi i odpowiednie nawilżenie. W tym celu powinniśmy stosować środki zawierające aloes, glicerynę i środki botaniczne. Dzięki temu nasza skóra nie powinna się wysuszać.

Żeby zatrzymać efekt nawilżenia na dłużej, możemy nałożyć olejek, na przykład arganowy. Cięższe olejki powinny zniwelować ilość wyprysków i stanów zapalnych skóry, oraz odpowiednio zamknąć pory i chronić skórę przed wysuszeniem.

Po trzecie - dostosuj ochronę skóry do pogody

Nasza skóra zwłaszcza na twarzy, nie pozostaje obojętna na warunki atmosferyczne. Kiedy temperatura spada poniżej zera, a powietrze staje się suche, nasza cera potrzebuje ochrony i dodatkowego nawilżenia. O odpowiedniej ochronie powinniśmy też pamiętać przy nagłej zmianie temperatur.

Największe wyzwanie dla skóry przychodzi latem. Razem z promieniami słonecznymi skóra może być narażona na przebarwienia, a nawet poparzenie. Przy opalaniu warto zachować umiar i zabezpieczyć się kremem z odpowiednim filtrem.

(ag)