Zbliża się wielkimi krokami świąteczny czas, a wraz z nim mnóstwo okazji, do eleganckich wyjść. Wkrótce sylwester, zacznie się karnawał – każda z kobiet chce się pięknie prezentować. Sprawdź, jakie są sprawdzone sposoby na świetny wygląd?

Zadbaj o właściwą pielęgnacje

Boisz się nieprzewidzianych problemów z cerą? Możesz tego uniknąć. Zadbaj o właściwą pielęgnacje i daj skórze odpocząć. Pamiętaj, że skóra musi oddychać - możliwie, jak najczęściej unikaj makijażu, żeby cera mogła oddychać oczyszczona z zanieczyszczeń.

Zadbaj szczególnie o właściwe nawilżenie i odżywienie skóry. Stosuj kremy ochronne, bo zimową porą suche, chłodne powietrze może jej wyrządzić wiele szkód. Jeśli skóra będzie sprężysta, gładka i pełna blasku, makijaż sylwestrowy podkreśli jej atuty.

Oczyść organizm

Po świątecznym czasie przybyło kilka centymetrów w boczkach? A może waga nie drgnęła, ale czujesz się ociężale? Zastosuj dietę, żeby oczyścić organizm!

Pobudź żołądek do lepszego i szybszego trawienia. Rano wypijaj na czczo szklankę letniej wody z cytryną, która przyspieszy metabolizm. Nie stosuj głodówki. Jeśli przestaniesz jeść, organizm przejdzie w tryb oszczędzania i spowolni przemianę materii, aby nie pozbyć się wszystkich zapasów energii. Dlatego regularnie przyrządzaj sobie niskokaloryczne posiłki.

Pamiętaj o odpoczynku

Nic tak nie poprawia wyglądu i samopoczucia, jak odpoczynek. Na kilka dni przed sylwestrem sypiaj przynajmniej 8 godzin dziennie. Jeśli musisz wstawać wcześnie, postaraj się chodzić spać o 22.

W dzień imprezy znajdź czas na krótką drzemkę albo chwilę relaksu. Po takim odpoczynku całonocna zabawa nie będzie wyzwaniem.

Nie przesadź z makijażem

Warto pamiętać, że nadmiar nigdy nie daje pożądanego efektu. Najbezpieczniej jest używać kosmetyków sprawdzonych, tych które już wcześniej używałaś. Wielkie wyjścia - takie, jak impreza sylwestrowa - to nie czas na eksperymenty.  

Ważne, aby twój makijaż był przede wszystkim trwały, bo noc sylwestrowa jest długa. Zaakcentuj oczy lub podkreśl usta.

Baw się dobrze!

Nawet najpiękniejsza sukienka i perfekcyjny makijaż nie będą dobrze wyglądać, jeżeli schowasz się w kącie. Uśmiech i dobry humor to połowa sukcesu, jeśli chcesz zabłysnąć tego wieczoru. Przy doborze kreacji pamiętaj, że najważniejsze jest, żebyś czuła się swobodnie.