Kurze łapki, które pojawiają się wokół oczu, zdradzają wiek wielu kobiet i wpływają na ich dyskomfort. Każda z nich chce pozostać jak najdłużej młoda i aby skóra, szczególnie ta najbardziej widoczna, w okolicach twarzy, była jędrna i elastyczna. W jaki sposób można pozbyć się tych zmarszczek mimicznych, które nazywamy kurzymi łapkami?

Kurze łapki, czyli zmarszczki mimiczne, które zdradzają nasz wiek

Prędzej czy później, z biegiem czasu, zmarszczki wokół oczu pojawiają się u każdego z nas. Najbardziej problematyczne jest to dla kobiet, które chciałyby pozostać jak najdłużej młode i czasem ciężko jest im pogodzić się z pierwszymi  oznakami starzenia się.

Skóra twarzy jest bardzo delikatna, a ta wokół oczy szczególnie cienka, gdyż brakuje jej tkanki tłuszczowej, która by ją chroniła. Dlatego to właśnie ten obszar w pierwszej kolejności zdradza nasz wiek. Jednak można spowolnić proces starzejącej się skóry i zlikwidować kurze łapki, dzięki nowoczesnym metodom medycyny estetycznej.

Miejscowy zastrzyk z toksyną botulinową

Jednym ze sposobów pozbycia się zmarszczek przy oczach jest zabieg z użyciem Botoxu . Wykorzystanie toksyny botulinowej w celu zniwelowania kurzych łapek jest bardzo skuteczne, wynika to z osłabienia mięśnia okrężnego oka -  a to właśnie z jego powodu powstają zmarszczki. Dzięki wstrzyknięciu Botoxu blokowane są połączenia mięśni mimicznych z nerwami. Taka blokada sprawia, że powstające impulsy nerwowe nie są w stanie dotrzeć do mięśni. Zabieg z użyciem toksyny botulinowej jest bezpieczny dla zdrowia.

Połączenie ultradźwięków i radiofrekwencji

Sprawdzonym sposobem na modelowanie i lifting okolic twarzy jest połączenie technologii ultradźwięków i radiofrekwencji. Zabieg taki wpływa na włókna kolagenowe, są one rozdzielane i skracane. Dzięki temu mogą się one odbudować, czego widocznym efektem jest poprawa napięcia skóry i jej struktury. Kurze łapki zostają wówczas wygładzone, a skóra wokół oczy staje się bardziej elastyczna i jędrna. Ten sposób także jest bezpieczny, a przede wszystkim nieinwazyjny. Amerykański Urząd do Spraw Żywności i Leków wydał specjalny certyfikat, który potwierdza jakość i bezpieczeństwo tej procedury.

Opracowanie: