Do sylwestra zostało mało czasu. Co możemy zrobić, żeby zadbać o swój wygląd i pięknie się prezentować? Jakie zabiegi polecają specjaliści? O czym powinniśmy pamiętać przed wielkim wyjściem? O tym rozmawialiśmy z naszym ekspertem dr. Markiem Wasilukiem, specjalistą medycyny estetycznej.

Najczęstszym błędem jest to, że nie myślimy o tym, że jest zazwyczaj mróz, że jesteśmy narażeni na suche powietrze i różnice temperatur i nie stosujemy odpowiedniej ochrony - czyli nie natłuszczamy odpowiednio skóry - zauważa dr Marek Wasiluk, specjalista medycyny estetycznej.

Sami w domu, na dwa tygodnie przed sylwestrem nie możemy zrobić za dużo. Możemy jednak stosować jakieś maseczki, masaże na twarz, które poprawią ukrwienie skóry, przez co ona będzie lepiej wyglądała - doradza nasz ekspert. Ruch, siłownia - to dobrze wpływa też na kondycję naszej skóry - dodaje.

Warto też pamiętać o odpowiednim złuszczaniu: Delikatne peelingi, preparaty, które nakładamy na twarz i trochę nam ją złuszczają. I mogą się pojawić trochę zaczerwienienia, ale bardzo szybko się goi i mamy skórę świeżą - radzi dr Wasiluk.

Jak zauważa ekspert, na stan naszej skóry wpływa też nasza dieta - nie tylko zimą albo latem. Na to co jemy powinniśmy zwracać uwagę cały rok.

Jednym z błędów, które popełniamy zimą w naszej pielęgnacji, to stosowanie wysokich filtrów na twarz. Stosowanie tych filtrów jest ważne, ale wtedy kiedy jest duże promieniowanie, a teraz jego praktycznie nie ma. Niepotrzebnie więc drażnimy naszą skórę związkami chemicznymi. Zimą - jeżeli jesteśmy narażeni na długą ekspozycję na słońcu - wystarczy stosowanie niskich filtrów - radzi nasz ekspert.