Nowy rok to dobry moment na zmiany w życiu. Zobaczcie, co możecie wprowadzić do życia codziennego, żeby poczuć szybkie efekty i być zdrowszymi!

Rzuć palenie

Trudno doszukać się w tym nałogu jakichkolwiek plusów. Palenie rujnuje zdrowie i budżet. Może warto zadbać o swoje płuca i powiedzieć w końcu: "dość!". W żegnaniu się z papierosami pomóc mogą gumy z nikotyną czy specjalne tabletki. Oczywiście najtwardszym wystarczy tylko silna wola, ale trzeba pamiętać, że jest to nałóg, z którego bardzo trudno wyjść. 

Zadbaj o swój sen

Każdy z nas potrzebuje innej ilości snu, ale zazwyczaj niezbędny czas wypoczynku to między 7 a 9 godzin. Aby spać lepiej, powinniśmy wyłączyć telewizor czy odłożyć smartfona już godzinę przed spaniem. Niebieskie światło nas rozbudza i sprawia, że ciężej jest usnąć, a jakość wypoczynku spada. Przed spaniem dobrze jest też przewietrzyć sypialnie. Efekty lepszego wypoczynku powinniśmy zobaczyć bardzo szybko, nasz organizm będzie się zupełnie inaczej regenerował. 

Zacznij się ruszać

Przy noworocznych postanowieniach warto pomyśleć o sporcie. Regularny wysiłek fizyczny wzmacnia nie tylko nasze ciało, ale także umysł. W końcu powiedzenie "w zdrowym ciele zdrowy duch" nie wzięło się znikąd. Sport powoduje, że mózg jest lepiej dotleniony, a serce pracuje regularnie i jest silniejsze. Niekoniecznie trzeba od razu ruszyć na siłownie, ale warto wprowadzić do codziennego trybu życia np. spacer albo trasę do pracy pokonywać rowerem. 

Nawadniaj się

Nawodnienie organizmu jest bardzo ważne. Wystarczą 2 litry wody dziennie, aby nawodnić i oczyścić organizm. Skutki będą widoczne bardzo szybko, poprawi się cera, a nerki i jelita zaczną lepiej pracować. Trzeba jednak pamiętać, że co za dużo to nie zdrowo. Aby odpowiednio się nawadniać, przy dużych ilościach wody warto dodać do butelki np. szczyptę soli. Zatrzymuje ona wodę w organizmie i pozwoli lepiej przyswoić to, co wypiliśmy.