Pewna firma z Wielkiej Brytanii ogłosiła, że prasuje nad czipem, który będzie można wszczepić do mózgu. Urządzenie ma pomóc w zwalczaniu chorób, ale także pozwoli na usuwanie i dodawanie wspomnień.

Zdjęcie ilustracyjne /Unsplash.com /

Mikroczipy mają uwolnić pełny potencjał ludzkiego mózgu. Czipy pozwolą ludziom kupować i usuwać dowolne wspomnienia.

Spodziewam się, że za 15, 20 lat będziemy dysponować wystarczająco mocnymi narzędziami, żeby postawić mózgowi każde pytanie - mówi Bryan Johnson, przedstawiciel firmy.

Naukowcy spekulują, że dzięki ich urządzeniu, ludzie będą mogli mieć doskonałą pamięć, że będą mogli zwiększyć tempo uczenia się i będą mogli usunąć swoje wspomnienia.

Możemy wyobrazić sobie scenariusz, w którym chcę wiedzieć, jak to jest być kowbojem na Dzikim Zachodzie w XIX wieku. Ktoś stworzy takie wspomnienie i ja będę mógł je kupić dla siebie - mówi Johnson.

>>>CO TO JEST PAMIĘĆ?<<<

Firma pracuje obecnie nad prototypami urządzenia. Przeprowadza też testy na pacjentach chorych na epilepsję. Wyniki są dobre. Zanim urządzenie zostanie wprowadzone na rynek dla ludzi zdrowych, badacze liczą, że pomoże ono ludziom chorym na zaburzenia związane z pamięcią, takie jak choroba Alzheimera. 

źródło: Daily Mail
(ag)