Kobieta z Massachusetts (USA), która poszła do lekarza odnowić receptę na leki antykoncepcyjne, dowiedziała się, że spodziewa się czworga dzieci. I może ta wiadomość nie byłaby tak szokująca, gdyby nie okazało, że są to dwie pary identycznych bliźniaków!

35-letnia Ashley Ness z Taunton w stanie Massachusetts dowiedziała się w lutym, że spodziewa się dziecka , a dwa tygodnie później otrzymała szokującą wiadomość.

Mam bliźniaki? Spytała Ness lekarki wykonującej u niej badanie USG. Nie wiem, kochanie - odpowiedziała i wyszła z gabinetu, by skonsultować się z innymi specjalistami.

Gdy wróciła, ponownie uruchomiła aparat USG i po badaniu oznajmiła: Kochanie, w rzeczywistości jest tu czworo dzieci. A dokładniej, dwie pary bliźniąt jednojajowych.

Tę historię opisuje magazyn "People", w którym czytamy, że ten typ ciąży jest wywołany dwoma zapłodnionymi w tym samym czasie jajami, a następnie każde z nich ponownie się dzieli.

Zdaniem ekspertów, szanse na naturalne poczęcie czworaczków jest bardzo małe i wynosi od 1 na 700 000 do 1 na 1 milion. Tymczasem poczęcie dwóch par identycznych bliźniąt zdarza się raz na 70 milionów.

Ashley Ness miała poważne problem z zajściem w ciążę. Ma za sobą cztery poronienia. Pogodziłam się już z tym, że będę miała jedno dziecko - powiedziała. 

Wyjątkowe czworaczki mają przyjść na świat w październiku.