Jak się przygotować do jesieni? Warto pamiętać o stosowaniu ziół. Wiele preparatów medycznych najzwyczajniej w świecie powstaje z ziół, albo posiada syntetyczne odpowiedniki substancji, które znajdują się w naturze. Kilka z tych ziół warto mieć pod ręką i nie wahać się ich używać– radzi Justyna Pargieła – zielarz, fito-terapeuta.

Jak przekonuje Justyna Pargieła, zioła warto stosować na co dzień, jako element profilaktyki. To jest bardzo proste, tylko trzeba to stosować codziennie i to wchodzi bardzo szybko w nawyk.

Zielarka podkreśla, że trzeba zwracać uwagę na jakość ziół. Przekonuje, żeby samemu zbierać zioła, a jeżeli kupować, to ze sprawdzonych źródeł, jak sklepy zielarsko-medyczne. Ja bardzo przestrzegam przed piciem  ziół w saszetkach, bo  nie wiemy kiedy zostały wyprodukowane. Czasami są to  kiepskiej jakości zioła - mówi Pargieła. Jak kupujecie owoc bzu, to ten owoc musicie zobaczyć, to nie może być proszek. Wszystkie herbatki powinny być w postaci całych kawałków ziół - dodaje. Zioła, które są bardzo rozdrobnione tracą swoje właściwości. Utleniają się, wietrzeją i nic w nich nie ma - przestrzega Justyna Pargieła.