Ruszyły zapisy do programu „Świadomość procentuje dla Ciebie i Twoich bliskich”, z którego mogą skorzystać dzieci, rodzice, opiekunowie, a także szkoły i nauczyciele.

/Materiały prasowe

Program jest realizowany przez World Healthy Living Foundation ze środków uzbieranych w ramach 1% podatku, dzięki czemu udział w nim jest dla Ciebie BEZPŁATNY - zyskujesz nową wiedzę i perspektywę dotyczące zdrowia. 

Realizacja projektu "Świadomość procentuje" odbywać się będzie w pełni online, poprzez regularne spotkania z dwojgiem prelegentów w wybranych grupach (osobno nauczyciele/rodzice, oraz dwie grupy wiekowe uczniów). Program potrwa trzy miesiące i każdy z nich będzie podzielony na blok tematyczny, tak aby przekazana wiedza była łatwa do przyswojenia i wdrożenia w codzienne życie.

Co będzie zawierać program?

W trakcie programu poruszone zostaną różne zagadnienia dotyczące zdrowia fizycznego i psychicznego, obejmujące codzienne czynności, decyzje podejmowane każdego dnia oraz aktualne problemy - wynikające z postępu technologicznego i obecnej sytuacji na świecie. Hejt w internecie, obraz własnego ja i wpływ na odżywianie, trudność nauki i kontaktów społecznych w pandemii - to właśnie rzeczywistość, z którą przyszło się zmierzyć przedstawicielom nowego pokolenia. Chcemy ułatwić im poradzenie sobie z nimi. Poznaj szczegółowy harmonogram wykładów.

Kto może zapisać się do programu?

Jeżeli jesteś rodzicem, skorzystasz z tego na dwa sposoby:
- Poznasz skuteczne narzędzia do pozytywnego wzmacniania swojego dziecka, dowiesz się jak je wspierać i jak rozwinąć jego potencjał.
- Twoje dziecko skorzysta z programu dopasowanego do jego potrzeb i aktualnych problemów świata przeniesionego do sieci.

Jeżeli jesteś nauczycielem:
- Poznasz techniki pozytywnego oceniania dzieci, dowiesz się jak je zachęcić i wesprzeć w ich własnym rozwoju, jak radzić sobie z zajęciami on-line, aby były korzystne dla obu stron - Ciebie oraz Twoich uczniów.

Jeśli jesteś dziadkiem/babcią/ciocią/wujkiem/opiekunem:
- Skorzystasz z tej wiedzy tak samo, jak rodzice,  możesz też zaprosić "podopiecznego" do programu.

Jeszcze nie masz dzieci, ale planujesz je mieć, lub Twoje dziecko jest bardzo małe:
- Też możesz się zapisać! Sztuka dobrego wychowania i budowania wspierającej relacji to coś, czego można zacząć się uczyć na najwcześniejszym etapie - i zachować te umiejętności na później, kiedy będą najbardziej potrzebne.

Kto prowadzi program?

Prelegentami są zaufani specjaliści, którzy słyną nie tylko z obszernej, niesamowitej wiedzy, ale i wyjątkowego sposobu przekazywania jej i pracy z odbiorcami, dzięki czemu prowadzone zajęcia mają gwarancję nasycenia ciekawymi informacjami i zachęcającej formy.

ALICJA SÓJKA - to psycholog, psychodietetyk, naturopata, doświadczona w przekazywaniu wiedzy w ciekawy i przystępny sposób.

MICHAŁ ZAWADKA - jest autorem książek, znanym mówcą motywacyjnym i specjalistą do spraw rozwoju mentalnego dzieci i młodzieży.

Jak dołączyć do programu?

Zapisy do programu można dokonać przez formularz do dnia 5 kwietnia (choć zachęcamy do wcześniejszego zgłaszania się, ponieważ pierwsze spotkanie z ekspertami jest planowane już na 7 kwietnia br.).

Zachęcamy także do przekazywania informacji o projekcie "Świadomość procentuje" uczniom i ich opiekunom. Wierzymy bowiem, że najlepsze efekty daje wspólne zaangażowanie wszystkich autorytetów i środowisk mających wpływ na dzieci i młodzież, a także, a może nawet przede wszystkim ich samych. Wszystkie informacje dotyczące programu, a także formularze zapisów można znaleźć na wspomnianej stronie projektu.

Serdecznie zapraszamy do zapisów i informowania innych o naszym projekcie - RAZEM zadbajmy o przyszłość naszą i naszych dzieci.

Fundacja World Healthy Living Foundation edukuje z zakresu szeroko pojętego zdrowia, uczy jak żyć świadomie i jak zadbać o wszechstronny rozwój fizyczny i psychiczny.