Źle dobrana fryzura może dodać nam lat! – przestrzega stylista fryzur Marek Leśniak i podpowiada, na co panie powinny zwracać uwagę. „Właściwe dopasowanie fryzury i koloryzacji ma na celu wydobycie i podkreślenie urody każdej kobiety (…) Idealna metamorfoza dodaje pewności siebie i seksapilu” – podkreśla nasz ekspert.

Dobrze wyglądająca fryzura to nie tylko kwestia gustu. Uczesanie, strzyżenie i kolor powinny pasować do naszej twarzy. Włosy mogą być najlepszym przyjacielem albo najgorszym wrogiem w walce z czasem i nie ma nic gorszego niż fryzura, która dodaje lat. Które postarzają? Najczęściej wymienia się:

  • Zbyt długie, równe i mocno wygładzone włosy,
  • Zbyt jaskrawy kolor,
  • Zbyt gęsta grzywka,
  • Zbyt ciemny kolor,
  • Bob z grzywką,
  • Trwała ondulacja.

Cytat

Należy właściwie dobierać kolor, by pasował do cery i typu urody i pilnować, by strzyżenie było dopasowane do konkretnego gatunku włosów prostych czy kręconych
Marek Leśniak, stylista fryzur

Ale to nie wszystko! Są też cięcia, które po prostu sprawiają, że wygląda się gorzej. Dowodem na to jest poniższe nagranie. Zobaczcie, jak znanym gwiazdom dodano lat źle dobraną fryzurą.

Te fryzury dodały znanym gwiazdom kilkanaście lat. Unikaj ich!

W mediach społecznościowych znajdziemy wiele fryzjerskich inspiracji i cennych rad. Warto się z nimi zapoznać przed wizytą u fryzjera, by wiedzieć, na czym nam zależy.

Na profilu Heleny Rodero - farmaceutki specjalizującej się w pielęgnacji skóry i włosów - możemy zobaczyć, jakie fryzury dodają lat. Zaprezentowano je na przykładach znanych gwiazd show-biznesu: Jennifer Aniston, Nicole Kidman, Jennifer Lopez, Courteney Cox, Cindy Crawford. Zobaczcie, jak źle dobrane strzyżenie może postarzyć.

Źródło: Katarzyna Solecka, RMF FM/ twojezdrowie.rmf24.pl