Wiosna przed nami. Po zimie nasza skóra jest najczęściej szara, blada. Jak jej pomóc domowymi sposobami, aby jej jędrność poprawiła się oraz o czym powinniśmy pamiętać, gdy zdecydujemy się na wizytę w klinice medycyny estetycznej? Posłuchaj porad naszych ekspertów!

3 rzeczy, które możesz zrobić dla swojej skóry w domu

1. Nawodnienie skóry

Żaden krem czy inny specyfik nie zapewnią nam dobrego nawodnienia skóry. W codziennym zabieganiu zapominamy o tym, żeby wypijać odpowiednią ilość płynów dziennie. Nie musi to być woda. Przynajmniej półtora litra płynów zabezpiecza nas przed brakiem odpowiedniego nawilżenia skóry.

2. Aktywność fizyczna

Dbanie kondycję fizyczną bezpośrednio przekłada się na ukrwienie skóry, powoduje że twarz staje się bardziej promienna, skóra lepiej dokrwiona. Po zimie szczególnie to jest istotne, dlatego że przebywanie w pomieszczeniach ogrzewanych sprawia, że skóra matowieje.

3. Peelingi

Wykonywane raz na 2-3 tygodnie. Usuwają one martwy naskórek, który zalega na powierzchni skóry i powoduje, że cera nie wygląda ładnie.

Zanim odwiedzisz klinikę medycyny estetycznej

Zobacz również:

Przed wizytą w klinice medycyny estetycznej, warto sprawdzić, kto wykonuje tam zabiegi. Jeżeli to jest lekarz, można spytać, jakie ma doświadczenie, ile wykonał zabiegów estetycznych itp. Wskazówką mogą też być opinie na internetowych forach albo rekomendacje od koleżanek, które korzystały już z usług takiego specjalisty.

Wizyta w klinice medycyny estetycznej powinna być oparta o rzetelną ocenę kondycji skóry. Trzeba zwrócić uwagę m.in. na profilaktykę starzenia, a przede wszystkim na czynniki, które wpływają na to starzenie. Na te genetyczne niestety nie mamy wpływu, w przeciwieństwie do tych środowiskowych. Jest to przede wszystkim to, co jemy, palenie papierosów, spożywanie alkoholu, zanieczyszczone środowisko, brak aktywności fizycznej. Kluczowym czynnikiem jest promieniowanie.

Specjalistyczne zabiegi. Z których skorzystać?

Kliniki medycyny estetycznej oferują całą gamę zabiegów, m.in. z użyciem kwasu hialuronowego, który nawilża skórę oraz stymuluje powstawanie kolagenu, by cera była jasna i promienna. Modne są tzw. stymulatory tkankowe oraz terapie laserowe. Jednak wybór zabiegu powinien być uzależniony od wieku kobiety, kondycji skóry i pory roku.

Masaż próżniowy może pomóc wymodelować i ujędrnić sylwetkę. Na czym polega? Czy zlikwiduje nam cellulit? Czy jest dla każdego? Odpowiedzi w rozmowie Ewy Kwaśny z Martą Choromańską, specjalistką od fizjoterapii.

Opracowanie: