W tym tygodniu w cyklu "Twoje Zdrowie w Faktach RMF FM" podpowiadamy, jak zadbać o skórę przed nadejściem wiosny. O tym jak przywrócić jej blask i witalność oraz jakie znamiona są niebezpieczne - mówiła w rozmowie z dziennikarką RMF FM Ewą Kwaśny dr Klaudia Zwiorek-Czech, specjalista chirurgii ogólnej i medycyny estetycznej.

Wiosna to czas, kiedy zaczynamy intensywniej dbać o kondycję swojego ciała. Zwracamy większą uwagę na dietę, staramy się być bardziej aktywni, a także częściej korzystamy z profesjonalnych metod pielęgnacji, dostępnych w salonach urody.

Jak podkreślają specjaliści, punktem wyjścia do odpowiedniej pielęgnacji i zabiegów poprawiających kondycję skóry powinno być zawsze odpowiednie oczyszczenie.

Nasz ekspert radził m.in. co zrobić ze znamionami, które właśnie odkryliśmy: Powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na te nowe zmiany, ale też takie, które mamy już od lat. Niepokojące znamiona to takie, które zmieniły kształt, wielkość, kolor oraz takie, które dają jakiekolwiek dolegliwości, czyli np. bolą, krwawią, swędzą, czy wokół nich tworzy się stan zapalny - tłumaczy dr Klaudia Zwiorek-Czech.