O opiece medycznej w dobie pandemii mówimy w tym tygodniu w cyklu "Twoje Zdrowie" i apelujemy, by nie zwlekać z wizytą u lekarza! Zdaniem ekspertów, konsekwencją lockdownu jest zbyt późna diagnoza wielu chorób. Jakie objawy powinny nas szczególnie zaniepokoić? O tym w środę możecie porozmawiać z internistą doktorem Krzysztofem Kędziorem z Kolegium Lekarzy Rodzinnych oraz kierownikiem przychodni "Centrum Medyczne Szyce".

Morfologia krwi, OB i badanie ogólne moczu - to trzy badania, które mogą uratować życie. Lekarze przekonują, że warto się im poddawać raz w roku. Są bezpieczne i tanie, a pozwalają wyłapać wiele chorób na wczesnym etapie.

Anemia, choroby układu sercowo-naczyniowego, cukrzyca, choroby wątroby, tarczycy, nerek i innych narządów mają swoje odzwierciedlenie w wynikach badań laboratoryjnych krwi czy moczu.

W okresie epidemii, lekarze zalecają także pacjentom ze schorzeniami przewlekłymi większą niż zwykle czujność i żelazną dyscyplinę w przestrzeganiu zaleconej terapii. 

>>> TELE-DYŻUR INTERNISTY <<<

W środę możecie zadać pytanie specjaliście chorób wewnętrznych!

W godzinach od 09:00 do 10:30 pod numerem telefonu 12 200 00 10 dyżurować będzie dr Krzysztof Kędzior z Kolegium Lekarzy Rodzinnych, kierownik przychodni "Centrum Medyczne Szyce".