Niewłaściwy szampon, stres czy zła dieta. To wszystko może doprowadzić do problemów z włosami. Każdy z nas chce je zachować na głowie jak najdłużej i w jak najlepszym stanie. By tak się stało, trzeba o nie zadbać od wczesnej młodości. Poza właściwą pielęgnacją włosów, troszczymy się również o nasze fryzury, choć zmienna pogoda często to utrudnia. Stylista fryzur Marek Leśniak, opisuje prosty trik dla pań z kręconymi włosami, by zmienna, wietrzna aura nie popsuła pięknej fryzury.

Jak zadbać o to, co na głowie?

Jak prawidłowo dbać o włosy? Podstawą jest codzienna pielęgnacja. Do mycia głowy używajmy delikatnych szamponów. Te dla dzieci z pewnością nie są agresywne. Warto odwiedzić dermatologa, który pomoże dobrać odpowiedni szampon. Stosowanie niewłaściwych kosmetyków może spowodować, że nasze włosy staną się kruche, przesuszone, a końcówki będą się łamać i rozdwajać.

Dolegliwością, z którą niełatwo sobie poradzić, jest łupież. Trudno go wyleczyć do końca. Często powraca. Gdy go złapiemy, to znak, że nasza skóra głowy jest po prostu podrażniona. Łupież może być efektem stosowania niewłaściwych kosmetyków, ale jego przyczyną może być też stres i przemęczenie. Pamiętajmy, że są różne rodzaje łupieżu i nie ma uniwersalnego  szamponu, który poradzi sobie z każdym z nich. Właściwy preparat pomoże nam dobrać farmaceuta lub lekarz.

Stresujący styl życia może też doprowadzić do innego problemu - zbyt szybkiego siwienia włosów. Może to być również sygnał, że w naszym organizmie brakuje witamin albo mikroelementów, szczególnie cynku.

Wiele kobiet marzy o pięknych i lśniących włosach. Zbyt częste farbowanie, trwała ondulacja czy prostowanie, nie służy kondycji naszych włosów. Jeśli już chcemy zmienić ich kolor, wybierajmy farby, które zawierają tylko naturalne składniki. Jak ognia unikajmy tych z amoniakiem. Wdychanie  go podczas koloryzacji jest szkodliwe dla zdrowia. Poza tym wiele sztucznych substancji zawartych w farbie może wywołać alergie.