Sypiasz odpowiednią ilość czasu, a mimo to czujesz się zmęczony? Zanim zaczniesz winić za zmęczenie to, że masz za dużo na głowie, zastanów się, czy to nie jest kwestia złej jakości snu? Sypiasz 7-8 godzin i starasz się zachować wszystkie zasady higieny snu? Może okazać się, że to objaw choroby albo… małego problemu, który łatwo ustalić.
Kofeina może wywołać szybki przypływ energii. Jednak, jak przekonuje Aneta Strelau, mgr dietetyki klinicznej, cytowana przez portal Twoje Miasto, kofeina jest stymulantem - jednak spożywana w zbyt dużej ilości może działać odwrotnie, potęgować zmęczenie. Jak radzi dietetyk, rozwiązaniem jest zmniejszenie ilości kofeiny w diecie, nie tylko poprzez ograniczenie picia kawy, ale także herbaty i coli.
Większość kobiet kojarzy zakażenie układu moczowego z takimi objawami jak pieczenie i ciągła potrzeba oddawania moczu, jak zauważa dietetyk w niektórych przypadkach jednym z objawów może być zmęczenie. Niektóre kobiety nie mają żadnych objawów lub jedynie łagodne objawy, które pozostają niezauważone, za wyjątkiem zmęczenia właśnie.
Bezdech senny to zaburzenie snu, które sprawia, że na chwilę zatrzymujemy oddech, nawet wiele razy w ciągu nocy. Za każdym razem, kiedy osoba cierpiąca na tę przypadłość wstrzymuje oddech - wybudza się, co zaburza cykl snu.
Bezdech senny, który jest spowodowany niedrożnością dróg oddechowych, często występuje u osób z nadwagą lub otyłością. Częstą oznaką bezdechu sennego jest chrapanie. Nieleczony bezdech senny może zwiększyć ryzyko udaru mózgu lub zawału serca.
Czego objawem może być ciągłe zmęczenie? Więcej przeczytaj na portalu Twoje Miasto.