Cukier i jego wpływ na nasz organizm - to temat środowego cyklu „Twoje Zdrowie w Faktach RMF FM”. Specjaliści zwracają uwagę, że uzależnia silniej niż narkotyk. „Kiedy rozwinie się uzależnienie, czujemy potrzebę spożywania coraz większej ilości cukru, coraz trudniej jest uzyskać poczucie szczęścia. Wtedy przychodzi smutek, apatia, rozdrażnienie, gniew czyli silne emocje, z którymi trudno jest sobie poradzić – wyjaśnia psycholog Agata Diec, jedna z naszych ekspertek z którą możecie porozmawiać podczas środowego dyżuru telefonicznego.

Cukier jest wszechobecny i dlatego nie zawsze jesteśmy świadomi, że go spożywamy, a trzeba pamiętać, że niestety możemy się od niego uzależnić. Cukier uzależnia nawet 8 razy silniej niż narkotyk. Jest to mechanizm, który działa podobnie, jak w każdym innym uzależnieniu czyli zarówno na poziomie psychicznym, fizycznym, społecznym czy behawioralnym czyli związanym z pewnymi czynnościami - mówi Agata Diec, psycholog, psychoterapeutka z WSS im. św. Barbary w Sosnowcu.

POROZMAWIAJ ZE SPECJALISTĄ W ŚRODĘ OD 11:00 – 12:30. ZADZWOŃ: 12 200 00 10

Poznaj naszych ekspertów!

Dr Mariola Rabsztyn-Lebensztejn, kierująca Oddziałem Diabetologii i Chorób Metabolicznych z Pododdziałem Stopy Cukrzycowej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. św. Barbary w Sosnowcu

oraz

Agata Diec, psycholog, psychoterapeutka z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Barbary w Sosnowcu

ZRÓB TEST I SPRAWDŹ, CZY JESTEŚ UZALEŻNIONY OD CUKRU

Opracowanie: