Jesteś ciągle senny i zmęczony? A przecież masz wolne popołudnia i weekendy, nie przepracowujesz się. Albo kiedy masz dzień wolny, starasz się go poświęcić dla siebie. Być może powodem ciągłego zmęczenia jest nieumiejętne odpoczywanie. Czyli tak naprawdę brak odpoczynku. Nie każde nic nierobienie jest jednoznaczne z relaksem. Jakie najczęściej błędy popełniamy?

Telefon służbowy zawsze w zasięgu ręki

Nie ważne, czy to spotkanie z przyjaciółmi, rodzinny obiad, wypad za miasto z bliską osobą. Zawsze masz przy sobie służbowy telefon "na wszelki wypadek". Niestety, najczęściej dzwoni on w najmniej odpowiednim momencie. To że telefon masz ciągle przy sobie sprawia też, że jesteś myślami wśród służbowych spraw.

Nie wiesz jak lubisz odpoczywać

Gdyby ktoś cię zapytał, co najbardziej lubisz robić w wolnym czasie i co dostarcza ci najwięcej przyjemności w zasadzie nie wiesz co odpowiedzieć? Żyjesz właściwie z dnia na dzień, głównie pracą i obowiązkami domowymi, a o pasjonowaniu się czymkolwiek nawet nie myślisz. Znajdź czynność, która okaże się twoją pasją i wracaj do niej możliwie jak najczęściej - zwłaszcza, gdy będziesz potrzebował relaksu.

Wolny dzień przeznaczasz na załatwienia

Mimo że możesz pospać dłużej, spędzić spokojny poranek, zrywasz się z rana, bo masz zaplanowany szereg spraw do załatwienia - wizyta u lekarza albo w urzędzie, duże zakupy. Oczywiście, dzień wolny daje nam możliwość załatwienia spraw w godzinach, kiedy zwykle bylibyśmy w pracy i warto z tego skorzystać, ale warto też pozwolić sobie na małe lenistwo.