Po blisko trzymiesięcznej przerwie polski kierowca rallycrossowy, Martin Kaczmarski wraca do ścigania. W dniach 16-17 września na łotewskim torze Bikernieku w Rydze stanie do rywalizacji "ramię w ramię" z czołówką cyklu Euro RX.

Nie mogę się doczekać. Po ostatnich, czerwcowych zawodach w Norwegii odczuwam spory niedosyt, bowiem dotknęły mnie tam różne problemy. Techniczne związane z napędem, ale też ewidentnie nie czułem tego toru. Teraz wracam do ścigania po prawie trzech miesiącach przerwy i naturalnie chcę się "odkuć". W tym tygodniu sporo trenowałem na Litwie razem ze znanym z tras WRC Teemu Suninenem. Taka współpraca, wymiana doświadczeń oraz weryfikacja formy z topowym kierowcą zawsze pomaga. Mogę więc stwierdzić, że trzymam tempo i dzięki Teemu zwróciłem uwagę na pewne elementy do poprawy w samej jeździe - tłumaczy Martin Kaczmarski.

Kaczmarski tym razem wystartuje w zawodach cyklu Mistrzostw Europy FIA Rallycross. W tym sezonie startował głównie w Mistrzostwach Świata. Będzie to więc dobra okazja do skonfrontowania wiedzy i doświadczeń wyniesionych z rywalizacji ze ścisłą światową czołówką.

Do Rygi jadę z nastawieniem bojowym. Raz, chcę się zrehabilitować za Norwegię przed kibicami, ale przede wszystkim samym sobą. Dwa, po treningach czuję formę, a do tego bardzo lubię ten tor. W zeszłym roku dotarłem tam do półfinału, fajnie więc byłoby w zanotować podobny albo lepszy rezultat. Sezon zbliża się do końca. Po tej rundzie zostaną nam już tylko zawody World RX na Estering w Niemczech, więc zależy mi na zakończeniu go pozytywnym akcentem, odpowiednio nastrajającym przed sezonem 2018 - dodaje Martin.

Zawody cyklu Euro RX na Łotwie odbędą się w dniach 15-17 września. Kierowcy ścigać się będą na torze Bikernieku trase o długości 1,29 km na nawierzchni w 60% asfaltowej, a w 40 procentach szutrowej. Rekord okrążenia na tym torze należy do Rosjanina, Timura Timerzyanova i wynosi 49 sekundy i 301 tysięcznych. Relację z zawodów można będzie obejrzeć na żywo na kanale YouTube FIA World Rallycross Championship oraz w Polsacie Sport Extra w poniedziałek, 18 września o godzinie 20:30.

(ug)