Kiedy boli nas głowa najczęściej ratujemy się tabletkami – są łatwo dostępne i można je kupić bez recepty. Co jednak w przypadku, kiedy nie chcemy zażywać leków? Jest kilka naturalnych sposobów, które mogą nam pomóc.

Ból głowy bywa trudny do zniesienia. Często utrudnia też normalne funkcjonowanie. Ważne jest to, żeby zareagować natychmiast, gdy tylko pojawią się pierwsze objawy bólu głowy.

Powodem bólu głowy często jest brak odpowiedniego nawodnienia organizmu. Tak więc, kiedy tylko się pojawi - pij małymi łykami często wodę.

Kolejnym sprawdzonym sposobem na ból głowy jest - pasta z kurkumy! Rozetrzyj 2 łyżki proszku z łyżką miodu. 1/3 pasty zalej wodą i sokiem z połowy cytryny, dodaj szczyptę pieprzu i wypij. Resztę można zużyć w ciągu dnia.

Produkcję białek, wywołujących stany zapalne, zahamuje herbata z imbiru. Łyżkę startego kłącza zalej szklanką wrzątku, po 5 min wypij. Możesz dodać miód i cynamon.

Ból uśmierzysz, zanurzając stopy w misce z bardzo ciepłą wodą i przykładając do czoła zimny kompres. Czoło i skronie nasmaruj kilkoma kroplami nalewki z bursztyna.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Zatrucie alkoholowe. Jak sobie poradzić z kacem?

Nie lekceważ bólu głowy

Czasem metody naturalne na ból głowy nie są wystarczające. Należy pamiętać, że ból głowy może być objawem poważnych schorzeń. Dlatego w niektórych przypadkach należy skonsultować się z lekarzem. Szczególnie, kiedy ból powstał w wyniku urazu głowy, narasta bardzo gwałtownie i szybko, utrzymuje się dłużej niż 2 dni, warto skorzystać z diagnozy lekarskiej.