Często się słyszy, że starość to czas, w którym trzeba ograniczyć aktywność fizyczną i przestać realizować swoje pasje. Są jednak osoby, które na przekór wieku spełniają się i bez większego problemu realizują swoje pasje. Oni potwierdzają, że młodość to stan ducha, a wiek nie gra roli!

Najstarszy piłkarz świata

Dickie Bortwick to najstarszy piłkarz świata. Cały czas jest czynnym zawodnikiem, a ma już 83 lata.

Przez 40 sezonów występował Wyke Ranges, do momentu, kiedy jego drużyna została zlikwidowana. Kiedy został bez klubu, to otrzymał wiele propozycji z całego świata i ostatecznie przeniósł się do klubu Portland Town.

Bortwick w swojej karierze rozegrał ponad 1600 meczów, w których strzelił 400 goli. Najstarszy piłkarz świata gra na pozycji obrońcy. Kilka lat temu wygrał walkę z rakiem prostaty, po której wrócił do uprawiania piłki nożnej.

Legenda swingu

Dużą popularność w internecie zyskuje ostatnio filmik z 90-letnią babcią, której umiejętności tanecznych mogłoby pozazdrościć niejedna nastolatka. Kobieta, którą widzimy w filmiku, to legenda hollywoodzkiego swingu Jean Veloz.

Choć Jean ma już 90 lat, nadal nie zwalnia tempa i regularnie występuje. Ponieważ życzenia "sto lat" mogłyby być nie na miejscu, życzymy Jean dwieście lat i dużo zdrowia, by nadal mogła zachwycać wszystkich swoim tańcem i zarażać pozytywną energią!

Gwiazda brytyjskiego "Mam talent"

80-letnia Paddy swoim występem w "Mam Talent" zachwyciła Brytyjczyków. W programie wystąpiła razem ze swoim instruktorem.

Kobieta w młodości tańczyła, ale kiedy wyszła za mąż, to porzuciła swoją pasję. Wróciła do niej na emeryturze i zachwyciła publiczność w całej Wielkiej Brytanii.

Najstarszy lekkoatleta świata

Stanisław Kowalski to prawdopodobnie najstarszy lekkoatleta na świecie. W wieku 104 lat ustanowił rekord Europy w biegu na 100 metrów. Aktualnie jest też najdłużej żyjącym mężczyzną w Polsce.

Pracował jako kolejarz i odlewnik, a jego podstawową aktywnością było codzienne jeżdżenie rowerem do pracy. Biegać zaczął dopiero w wieku 104 lat.

Najstarsza instruktorka fitness

Urszula Szczurek swoją pasję rozwijała od dziecka. Teraz jest najstarszą instruktorką fitness w Polsce. Prowadzi zajęcia dla osób 50+.

Pani Urszula twierdzi, że nigdy nie przestanie być aktywna. Sama chce prowadzić zajęcia jeszcze przez 20 lat.

(ag,rs)