Choroby związane z tarczycą to coraz częstszy problem. Zapadają na nie ludzie w różnym wieku ,a długo nieleczone schorzenie może bardzo negatywnie wpływać na codzienne funkcjonowanie. Choroba nie omija też celebrytów, którzy coraz odważniej opowiadają o chorobie.

Kayah

Polska piosenkarka przyznała się do choroby Hashimoto w jednym z wywiadów. Gwiazda podkreśla, że z tego powodu nie może sobie pozwolić na niektóre zabiegi medycyny estetycznej i stale musi kontrolować swój stan zdrowia.

Kinga Rusin

Kinga Rusin ma chorobę tarczycy. Do swojej dolegliwości przyznała się w wywiadzie. Do lekarza który zdiagnozował jej chorobę trafiła, bo była zaniepokojona swoimi wahaniami wagi i chronicznym zmęczeniem. Okazało się, że przyczyną jest tarczyca.

Monika Pyrek

Wybitna lekkoatletka ma zdiagnozowaną chorobę Hashimoto. Lekkoatletkę zaniepokoiło to, że mimo częstych wizyt na siłowni nie może zbudować masy mięśniowej. Szybko też się męczyła i najprostszy trening sprawiał jej problemy.

Marta Dyks

Polska modelka sama siebie nazywa "dziewczyną Hashimoto". Opowiedziała o chorobie na swoim profilu w mediach społecznościowych. Odkąd dowiedziałam się co mi jest, moje życie wygląda inaczej i tego życzę wszystkim, którzy chorują na tę chorobę, a nie wiedzą. Chcę się podzielić tą historią nie dlatego, żebyście wiedzieli co u mnie, tylko dlatego, żeby osoby, które mają takie objawy i być może chorują na tę chorobę, wreszcie się dowiedziały i mogły zdiagnozować to, czego często lekarze nie diagnozują należycie, bądź diagnozują tak, że rujnują komuś zdrowie i życie - pisze modelka.

Aneta Zając

Aktorka serialowa znana z roli w "Pierwszej miłości" ma problemy z tarczycą. Przez to musi przyjmować hormony, które powodują duże wahania wagi.