Horacy Owiti Opiyo z Kibigori z Kenii cierpiał na rzadką chorobę, przez którą jego narządy płciowe nienaturalnie się powiększyły. Jego penis miał prawie metr i przez to mężczyzna nie mógł normalnie funkcjonować. Na szczęście dzięki mediom społecznościowym znalazł odpowiednią pomoc.

20-latek po raz pierwszy dziwną torbiel na swoich narządach płciowych zauważył w 2006 roku. Rok później przeszedł operację, ale choroba nie ustąpiła i torbiel zaczęła rosnąć, powiększając jego narządy płciowe. Po jakimś czasie uniemożliwiało mu to normalne życie, a penis urósł do metra i ważył 5 kilogramów. W związku z chorobą Florence (bo tak jest nazywany mężczyzna przez przyjaciół) musiał przestać chodzić do szkoły. Zdiagnozowano u niego słoniowatość mosznową.

Choroba mogła być spowodowana ugryzieniem komara, który wstrzykuje swoje larwy do krwioobiegu człowieka, blokując swobodny przepływ limfy. Florence próbował swój problem pokonać ziołami, ale nic nie pomagało. Operacja stałą się dopiero możliwa dzięki jego sąsiadowi Duncanowi Otieno, który zamieścił jego zdjęcia na Facebooku i opisał jego historię.

Z historią zapoznała się żona gubernatora regionu Kisumu, która poprosiła lekarza, żeby zbadał Florence. Ci zdiagnozowali jego chorobę i przeprowadzili dwie operacje zmniejszające rozmiar moszny i rekonstruujące jego penis tak, aby stał się użyteczny.

Kiedy wstałem, zdziwiłem się, że moje ciało jest tak lekkie. Teraz mogę biegać i grać w piłkę nożną - mówił Florence po operacji. 

źródło: Daily Mirror

(ag)