Panie, które noszą ten sam biustonosz przez dłuższy czas, powinny rozważyć wymianę go na nowy. Jak często powinno się wymieniać biustonosz? Sprawdź, co o tym sądzą eksperci od bielizny.

Amerykańska ekspertka od bielizny Katie Weir zaleca, aby jeden biustonosz nosić najwyżej przez pięć, sześć miesięcy. Jeśli nosisz biustonosz regularnie - cztery razy w tygodniu lub więcej - i nie dbasz o niego tak, jak powinnaś, może to trwać tylko do pięciu, sześciu miesięcy.

Po tym czasie biustonosz będzie już zbyt rozciągnięty, aby odpowiednio podtrzymywać  piersi. 

Zmiany ciała spowodowane wahaniami hormonów, przyrostem masy lub utratą wagi mogą również skutkować źle dopasowanym biustonoszem.. Aby temu zapobiec, Weir zasugerowała, aby kobiety każdy biustonosz zmieniały co sześć miesięcy, aby upewnić się, że ma prawidłowy rozmiar.

Noszenie biustonosza dłużej niż zalecane może spowodować, że fiszbiny przenikną przez tkaninę i wbiją się w pachy lub mostek.

Gdy biustonosz zostanie rozciągnięty, straci kształt i elastyczność, co oznacza, że nie będzie trzymał twojego ciała i nie będzie podnosił biustu tak jak powinien, co może prowadzić do złej postawy - dodaje ekspertka. 


Aby przedłużyć żywotność stanika, najlepiej prać go ręcznie. Trzeba też unikać przechowywania formowanych biustonoszy z miseczką złożoną wewnątrz drugiej, ponieważ może to doprowadzić do zagnieceń i zniekształcenia miseczek.