„Przełomy i kryzysy - od narodzin do starości”. To hasło tegorocznej edycji „HUMAN WEEK” – III Krakowskiego Tygodnia Zdrowia Psychicznego. W programie szereg wykładów m.in. Czy dobrze mi w moim ciele? Czy otoczenie widzi we mnie osobę jaką się czuję? Czy to w kim się zakochuję i kto mi się podoba jest normalne?

Celem wydarzenia jest zwiększenie świadomości mieszkańców Krakowa i nie tylko w kwestii zagrożeń jakie mogą wywołać problemy psychiczne. Ponadto, organizatorzy chcą także zwrócić uwagę na realną pomoc, a nie stygmatyzację osób borykających się z problemami psychicznymi.

Skala narastających problemów psychicznych w społeczeństwie jest ogromna - zauważają specjaliści.

Cytat

W naszym szpitalu widać, że pacjentów szukających pomocy jest więcej. Dużo ludzi straciło pracę, stracili bliskich. Na szczęście sporo osób szuka pomocy, więc z dwojga złego wiedzą, gdzie trafić. Wiedzą też, że problem psychologiczny jest tak samo ważny, jak problem ortopedyczny czy kardiologiczny
Elżbieta Nowak ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie

"HUMAN WEEK" - III Krakowski Tydzień Zdrowia Psychicznego potrwa od 4 do 8 października. Program wydarzenia jest bardzo bogaty. Każdy dzień będzie posiadał swój temat przewodni.

SPRAWDŹ PROGRAM HUMAN WEEK

Oprócz wykładów i spotkań będą nietypowe elementy. Przedstawiciele Urzędu Miasta Krakowa i władz UJ zapowiadają, że "dokopią" psychiatrom ze Szpitala Uniwersyteckiego. Ten mecz będzie można również śledzić w sieci, a sędziować i komentować będą zawodowcy! - zapowiada Elżbieta Nowak.

Wydarzenie organizowane jest przez Szpital Uniwersytecki w Krakowie we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie oraz z Urzędem Miasta Krakowa.

Więcej szczegółów:

www.humanweek.pl

https://www.facebook.com/KrakowskiTydzienZdrowiaPsychicznego