Istnieje tak długo, jak żyją ludzie, jest podobno jednym z największym afrodyzjaków, z jej powodu wybuchały wojny i powstawały najpiękniejsze wiersze i piosenki. Miłość. 14 lutego i kilka dni przed tą datą, o randkach, flirtowaniu i podrywaniu, usłyszycie i przeczytacie najwięcej. Romantyczne kolacje, wspólne wyjścia do kina czy masaże dla par, tak było do tej pory. W tym roku niestety jest inaczej. Z powodu pandemii większość z nas spędzi ten dzień w domu. I choć prawdopodobnie pierwszą reakcją na samo brzmienie tych słów jest :"nudno", w istocie ta sytuacja może być doskonałym pretekstem do zaplanowania naprawdę wyjątkowych chwil.

/Pexels

Niezależnie od tego, czy świętować będziecie ze swoją "drugą połówką", czy całymi rodzinami, temat: Walentynki w domu, to kopalnia pomysłów i możliwości.

Przygotuj śniadanie do łóżka

Ponieważ Walentynki przypadają w niedzielę, zacznijcie świętować zaraz po przebudzeniu. Nie ma lepszego sposobu na cudowny początek dnia, niż spędzenie go z ukochaną osobą, najlepiej w łóżku. Przygotuj ulubione śniadaniowe produkty partnera/partnerki i podaj je ułożone w kształcie serca. To prosty i szybki sposób na powiedzenie: "Kocham Cię"

Ubierzcie się tak samo

Walentynki to radosny dzień, dlatego teraz dość zabawny sposób, żeby święto miłości było jeszcze bardziej świąteczne: ubranie identycznych strojów, na przykład w tych samych kolorach. Wystarczą koszulki z nadrukiem serca. Jesteście parą, to widać!

Udekoruj waszą przestrzeń

Ubierz dom/mieszkanie/pokój w gadżety w kształcie serca. Na stole połóż czerwony obrus, albo serwetki. Świece, kadzidełko, kwiaty w wazonie, to drobiazgi, które budują nastrój i pokazują, że ten ktoś jest dla ciebie wyjątkowy.

Fotoalbum na pamiątkę

Nie chodzi o kosztowne fotoksiążki, które trzeba zamówić, lub przygotować dużo wcześniej. Do zrobienia takiego albumu namów swoją partnerkę/partnera. Wyciągnijcie stare fotografie i przejrzyjcie. To może być duży zeszyt do którego wkleicie wasze fotografie. Czas upłynie wam na wspomnieniach ...

Powrót do przeszłości, czyli odtwórz waszą pierwszą randkę

To okazja by pokazać naszej miłości, że pamiętamy każdy szczegół z dnia, gdy się poznaliśmy. Jeśli byliście w restauracji, wydrukuj tamto menu. Jeśli poszliście na spacer do ZOO albo parku, poszukaj zdjęć zwierząt, które zobaczyliście i porozwieszaj w pokoju na ścianach. Jeśli pierwsza randka odbyła się w kawiarni, przygotuj pyszną kraftową kawę i delektujcie się razem jej smakiem.

Co to za smak? Tajemnicza deska niespodzianek

Każdy lubi niespodzianki, zwłaszcza te pyszne. Przygotuj w tajemnicy deskę pełną różnorodnych wędlin, serów, warzyw, dżemów z egzotycznych owoców, dipów. Zasłoń partnerowi/partnerce oczy i do dzieła! Za każdy odgadnięty smak należy się pocałunek. Nie przesadźcie więc ze skalą trudności!

Wyślij Walentynkę

Jeśli nie możesz być ze swoim ukochanym/ukochaną osobiście, wyślij walentynkę. Najlepiej, gdyby została przygotowana własnoręcznie i wysłana wcześniej pocztą. Nie martwcie się brakiem plastycznych talentów. Nic tak nie cieszy jak rzecz zrobiona specjalnie dla nas, z myślą o nas i elementami, które są dla nas charakterystyczne. Na przykład: Twój mężczyzna uwielbia futbol - zrób miłosną kartkę w kształcie piłki nożnej. Twoja kobieta kocha psy/koty? Walentynka ze zdjęciem kociaka albo szczeniaka roztopi jej serce.

Zaplanuj wieczór gier

Jeśli Ty i Twój partner lubicie rywalizację, namów go na wspólny wieczór gier. Planszówki, gry towarzyskie, karty czy modne ostatnio szachy sprawdzą się doskonale w zaciszu domowym. A przy odpowiedniej ilości przekąsek i koktajli, będzie naprawdę romantycznie.

Napisz list miłosny

To jeden z najbardziej romantycznych sposób na okazanie uczucia. Własnoręcznie napisz bliskiej osobie za co ją kochasz i cenisz. Co cię w niej/nim urzekło od samego początku i jakie są twoje najpiękniejsze wspomnienia z nim/nią związane. Tę pamiątkę zachowa na wiele lat.

A może masaż?

W tym roku Walentynki obchodzimy w niedzielę. Ostatni dzień po długim tygodniu zmagań, stresu i obowiązków w pracy, zakończcie wzajemnym masażem relaksacyjnym. Nie musi być długi. Każdy dotyk ma działanie kojące, a dotyk osoby ukochanej tym bardziej. Przyciemnij światła, zapal ulubione świeczki zapachowe albo kadzidełka, przygotuj oliwę i masuj. Po jakimś czasie zróbcie zamianę.

Cytat

Każda namiętność w sercu człowieka jest z początku jak żebrak, potem jak gość i wreszcie jak gospodarz domu. Postaraj się odmówić żebrakowi, nie otwierając mu drzwi domu ...
Lew Tołstoj