W ostatnich kilkudziesięciu latach nowotwór piersi jest coraz bardziej powszechniejszym problemem. Rak nie omija też sławnych osób, które często opowiadają o swojej chorobie i biorą udział w akcjach, które mają uświadomić kobietom, jak ważna jest regularna kontrola swojego ciała.

Kylie Minoque


Australijska piosenkarka i aktorka dowiedziała się o raku piersi w wieku 37 lat. Przez chorobę musiała przerwać trasę koncertową i poddać się leczeniu. Artystka przeszła operację wycięcia guza i do pracy wróciła po roku od diagnozy.

Anastacia


Piosenkarka dowiedziała się o swojej chorobie w wieku 35 lat. Artystka poddała się leczeniu, chemioterapii, ale nie przerwała działalności muzycznej traktując ją jako swoistą terapię. Po pomyślnym zakończeniu leczenia założyła fundację, która wspiera walkę kobiet z rakiem piersi.

Brigitte Bardot

Francuska modelka i aktorka, znana z filmów lat 50 i 60 XX. wieku, po zakończeniu kariery zachorowała na raka piersi. Po szybkiej diagnozie udało jej się pokonać chorobę.

Christina Applegate


Amerykańska aktorka, w Polsce znana głównie z roli w serialu komediowym "Świat według Bundych" zachorowała na raka piersi mając 25 lat. Aktorka zdecydowała usunąć profilaktycznie obie piersi, bo wykryto u niej mutację genu BRCA 1, która jest odpowiedzialna za zwiększenie ryzyka nawrotu choroby.

Jane Fonda


Amerykańska aktorka dowiedziała się o swojej chorobie w 2011 roku. Na jej piersi lekarze odkryli niewielki guz. Dzięki operacji i chemioterapii nowotwór został pokonany, a aktorka sama pisze na swoim blogu, że czuje się dobrze.

Irena Santor


Piosenkarka zachorowała w 2000 roku. Dzięki szybkiej diagnozie i szybkim leczeniu artystce udało się pokonać chorobę. Teraz jest ona zaangażowana w propagowanie profilaktyki raka piersi.

Cynthia Nixon


Aktorka znana z serialu "Seks w wielkim mieście"  zachorowała na raka piersi w 2006 roku. Początkowo utrzymywała swoją chorobę w tajemnicy, ale potem postanowiła o niej opowiedzieć swoim fanom. Po dwóch latach walki udało jej się wygrać z chorobą.