Dzieci wracają do nauki stacjonarnej. Specjaliści podkreślają, że dla bezpieczeństwa uczniów i ich bliskich warto podjąć decyzję o szczepieniu przeciwko Covid-19. Będzie to ułatwione tym bardziej, że szczepienia będą mogły odbywać się w szkołach.

Szczepionka to najlepszy sposób na przerwanie transmisji wirusa, a tym samym na powrót do życia, które znamy sprzed okresu pandemii - przekonuje Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Już od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować dzieci od 12. roku życia na szczepienie przeciw Covid-19. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Od września możliwość zaszczepienia będzie również w szkole. Za szczepienie nadal odpowiedzialne będą istniejące już punkty szczepień - będą szczepić w szkołach w trybie mobilnym.

Harmonogram szczepień w szkołach:

  • I tydzień września (1.09-5.09) - tydzień informacyjny - lekcje wychowawcze i spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno-edukacyjnym, 
  • II tydzień września (6.09-12.09 - tydzień przygotowania do szczepienia - zbieranie przez wychowawców zgód od rodziców i opiekunów prawnych na szczepienie dzieci,
  • III tydzień września (13.09-19.09) - tydzień szczepień.

Jak przygotować dziecko do szczepienia?