Jessica Valitutto w kilka lat schudła 90 kilogramów i teraz chwali się swoją metamorfozą w mediach społecznościowych. Poza operacją zmieszczenia żołądka, kobieta przez kilka lat ćwiczyła po to, żeby osiągnąć pożądany efekt. Dzisiaj jest blogerką i stara się motywować innych ludzi do zmiany swojego życia.

Dzisiaj Jessica jest gwiazdą w mediach społecznościowych, a jej profil na Instagramie obserwuje ponad 900 tysięcy osób.

Valitutto w 2010 roku przeszła operację zmiany żołądka. Ważyła wtedy prawie 150 kilogramów i nie była zadowolona ze swojego wyglądu. Jak się okazało, operacja nie rozwiązała jej wszystkich problemów i żeby schudnąć, musiała zmienić swój tryb życia i rozpocząć intensywne ćwiczenia. Wspomina, że po operacji była załamana, kiedy zrozumiała, że zabieg nie będzie czarodziejskim sposobem na rozwiązanie jej problemów z wagą.

Po operacji bariatrycznej Brazylijka wynajęła osobistego trenera. Zaczęła też stosować dietę o niskiej zawartości węglowodanów, aby wspomóc jej utratę wagi. Poddała się też zabiegom chirurgicznym, żeby usunąć nadmiar skóry po schudnięciu.

Dzisiaj na Instagramie udziela rad innym, którzy chcą schudnąć. Uważa, że nie ma magicznego sposobu na wymarzoną sylwetkę i kluczem do sukcesu jest wytrwałość.  Bądź cierpliwy. Jedz zdrowo, zgodnie ze swoimi celami i trenuj na poważnie - pisze Valitutto.

(ag)