Step to platforma do ćwiczeń, którą bardzo często można spotykać w klubach fitness oraz na siłowni. Z jego pomocą zgubisz zbędne kilogramy, wymodelujesz sylwetkę i poprawisz ogólną kondycję swojego organizmu! Czy można chcieć więcej? Zobacz na co zwrócić uwagę, kupując to cudowne urządzenie.

Swoją popularność zyskał w latach 90-tych XX wieku. Step był wtedy wykorzystywany głównie w zajęciach choreograficznych. Z czasem, wiele osób zaczęło wykorzystywać go również do treningów funkcjonalnych, do których świetnie się nadaje.

Dla kogo trening na stepie?

Trenować na stepie może każdy, niezależnie od stopnia zaawansowania. Wszystko za sprawą możliwości regulowania wysokości. Możesz ją zniżać lub podwyższać w zależności od swoich indywidualnych potrzeb.

Wykorzystanie stepu w treningach ma mnóstwo pozytywnych właściwości. Doskonale modeluje mięśnie nóg i pośladków, wzmacnia układ sercowo-naczyniowy, poprawia kondycję fizyczną, wydolność organizmu i pomaga stracić zbędne kilogramy.

Na co więc zwrócić szczególną uwagę kupując step?

Dobry sprzęt powinien mieć następujące cechy:
- antypoślizgową powierzchnię,
- 3-stopniową regulację wysokości,
- dobrą amortyzację,
- dopuszczalne obciążenie minimum 100 kilogramów,
- wagę nie większą niż 5 kilogramów,
- gumowe nakładki od spodu.

Pamiętaj, aby zawsze przed treningiem porządnie rozgrzać ciało, niezależnie od tego, jakiego sprzętu używasz. Obowiązkowe jest również rozciąganie po ćwiczeniach. Pilnuj postawy całego ciała, a szczególnie kolan i łokci, aby uniknąć kontuzji.

Znudziły Ci się klasyczne ćwiczenia z wykorzystaniem stepu? Zapraszamy do spróbowania wariacji treningowych przygotowanych przez RMF 4RACING Team!

(ag)