Jedną z najlepszych form aktywnego wypoczynku jest jazda na rowerze. Jak się do niej dobrze przygotować? Oto kilka porad od RMF 4RACING Team dla tych, którzy sezon rowerowy chcą rozpocząć w dobrej formie.

Zdj. ilustracyjne /J.M. Guyon /PAP/EPA

Rower to nie tylko świetny sposób na aktywne spędzanie czasu, ale także dla wielu osób podstawowy środek lokomocji. Systematyczna jazda pozwala zrzucić kilogramy i znacząco poprawić samopoczucie.

Dlaczego warto rozpocząć przygodę z jazdą na rowerze?

Godzinna przejażdżka na jednośladzie pozwala spalić nawet około 500 kalorii. Regularne wypady na rower są więc skutecznym sposobem na pozbycie się tkanki tłuszczowej. Podczas jazdy, to właśnie z komórek tłuszczowych pobierany jest zapas energii, który dostarcza "paliwo" do pracujących mięśni.

Rower polecany jest wszystkim tym, którzy chcą zadbać o mocne i sprawne nogi. Podczas jazdy nie tylko intensywnie pracują łydki, ale też mięśnie pośladkowe i uda. Ten rodzaj aktywności fizycznej polecany jest również osobom starszym oraz tym, którzy chcą zadbać o swoje serce. Jazda równym tempem pozwala uspokoić jego pracę. Skurcze serca są pełniejsze, a co za tym idzie, lepiej dotlenione zostają narządy wewnętrzne w organizmie.

Trening rowerzysty: rozpocznij sezon na pełnych obrotach!

Wraz z drużyną RMF 4RACING Team, opracowaliśmy dla Was plan treningowy, który pozwoli dobrze przygotować się do długich, rowerowych wycieczek. Dzięki niemu zmniejszysz ryzyko kontuzji i rozpoczniesz sezon na pełnych obrotach.

PLAN TRENINGOWY
1. Dynamiczny przysiad z podskokiem
2. Skipping z wykorzystaniem stepu
3. Wykroki z talerzem na wysokości klatki
4. Pompka w zwolnionym tempie dół

5. Wchodzenie i schodzenie na step ze sztangą na plecach

6. Przysiad z wyskokiem w przód

Każde ćwiczenie wykonujemy 45 sekund + 15 sekund na zmianę pozycji. Całość powtórzona trzykrotnie.