Ludzie dzielą się na tych, którzy uwielbiają ćwiczyć na stepie i tych, którzy tego nie znoszą. Ta niepozorna platforma jednak da się lubić, jeśli tylko zacznie się z niej prawidłowo korzystać. Dziś pokażemy Ci trening, który z pewnością pokochasz!

Od tańca do intensywnego treningu

Od lat bardzo popularne są treningi choreograficzne na stepie. Odpowiednio dobrane kroki, muzyka, obroty i powtarzające się ruchy, tworzą spójną lekcję fitnessu. Istnieją oczywiście różne stopnie zaawansowania tych ćwiczeń.  Coraz częściej jednak, taneczne zajęcia na stepie, zastępowane są przez trening funkcjonalny.

Zalety treningu funkcjonalnego

To rodzaj intensywnych ćwiczeń, które mają na celu wszechstronne wzmocnienie mięśni bez rozbudowania ich. Podczas treningu funkcjonalnego imitowane są ruchy, które tak naprawdę wykonujemy w codziennym życiu, ale w szybszym tempie.

Jakie zalety niosą za sobą tego typu ćwiczenia? Jest ich całe mnóstwo! Trening funkcjonalny powoduje, że w krótkim czasie możemy spalić naprawdę dużo kalorii. Pozytywnie wpływa na nasz organizm poprawiając działanie układu krążenia i aktywizując do działania wszystkie włókna mięśniowe. Przez to, że ćwiczenia angażują mięśnie głębokie,  wspomagają naszą koordynację i wydolność organizmu. Trening funkcjonalny można wykonywać właściwie wszędzie, a poprawa szybkości, dynamiki i wzmocnienia organizmu następuje już po paru sesjach.

O zaletach treningu funkcjonalnego na stepie można pisać w nieskończoność. Warto jednak się przekonać samemu! Ekipa RMF 4RACING Team przygotowała dla Was kilka pomysłów na ćwiczenia z wykorzystaniem stepu. 

(ag)