Kettlebells to rodzaj odważnika. Wyglądem przypomina kulę do gry w kręgle, która dodatkowo posiada uchwyt. „Żeliwne czajniki” to wielki hit prawie każdej siłowni. Trening z wykorzystaniem tego sprzętu daje znakomite efekty - i to o wiele szybciej, niż standardowe hantle. Ćwiczenie nimi angażuje niemal całe ciało do pracy. Popularne kettle poprawiają siłę, wytrzymałość oraz koordynację. Jakie jeszcze zalety w sobie kryją?

Różne rodzaje treningu, jedno urządzenie

Dzięki treningowi z kettlebells możesz uzyskać większą świadomość ciała, ponieważ pracując z odważnikiem, musisz przez cały czas utrzymywać równowagę i balans. Kettlebells nadają się idealnie do treningów siłowych, ale również do cardio i interwałów. Zwiększanie  tempa ćwiczeń jest przyjazne dla pracy serca oraz poprawia wydolność organizmu. To bardzo przydatne narzędzie również w treningach rehabilitacyjnych, ponieważ poprawia koordynację ruchową, motorykę i gibkość.

Bóle kręgosłupa ujarzmione

Ćwicząc z kettlebells pobudzasz do pracy mięśnie głębokie, które odpowiadają za stabilizację sylwetki i dobrą formę kręgosłupa. Dlatego trening tego typu sprawdzi się jeśli masz wadę postawy lub cierpisz z powodu bólu pleców. Kettlebells poprawią również Twoją siłę i wytrzymałość. Dzięki braku izolacji mięśni, sylwetka rozwija się równomiernie.

Dla kogo przeznaczony jest trening z wykorzystaniem tego sprzętu? O tym dowiecie się już w kolejnym materiale przygotowanym przez RMF 4RACING Team. Dziś mamy dla Was kilka treningowych wariacji z kulowym bohaterem naszego artykułu.