Pewien Amerykanin postanowił sprawdzić co się stanie, jeżeli bardzo poważnie potraktuje treningi i przestrzeganie zasad zdrowego odżywiania. Przez 12 tygodni dużo ćwiczył, a podczas tego codziennie robił zdjęcie, pokazujące jego postępy. Po 3 miesiącach zmontował film poklatkowy. Na którym można zobaczyć niesamowite efekty jego treningu!

Ten mężczyzna, to Hunter Hobbs z Norman w  Oklahomie w USA. 24-latek w styczniu rozpoczął swoją metamorfozę przez regularne ćwiczenia na siłowni oraz treningi kardio. W ciągu 3 miesięcy schudł ponad 20 kilogramów i udało mu się w efektowny sposób "wyrzeźbić" mięśnie swojego ciała.

Poza siłownią i treningami kardio, mężczyzna włączył do swoich ćwiczeń też brzuszki, co pozwoliło mu na wyćwiczenie mięśni brzucha. Jak przyznaje Hobbs, eksperyment zaczął z ciekawości, ale było to najtrudniejsze, co robił w swoim życiu do tej pory.

Jego trening składał się z pięciu lub sześciu w tygodniu wizyt na siłowni. Najpierw zaczął od dużych obciążeń, a potem przerzucił się na lżejsze ciężary i z czasem zwiększył tempo ćwiczeń. Dodatkowo dwa lub trzy razy w tygodniu wykonywał ćwiczenia ABS mające poprawić mięśnie brzucha.

W ciągu ostatniego miesiąca do swojej rutyny wprowadził treningi cardio. Jednak jak sam przyznaje, najtrudniejsze dla niego było przyzwyczajenie się do nowej diety. Zazwyczaj jadł kurczaka, słodkie ziemniaki, płatki owsiane, różne sałatki, migdały i koktajle.

Na początku swojej transformacji czuł się wyczerpany, zdemotywowany i ciągle odczuwał głód, ale z czasem zaczął się czuć coraz lepiej. To była walka i musiałem coraz mocniej się zmuszać, żeby widzieć postęp - mówi Hobbs.

Mężczyzna nigdy wcześniej nie przeprowadzał takiego eksperymentu w przeszłości i przyznaje, że nie miał pojęcia w co się pakuje. Kosztowało mnie to dużo fizycznie i psychicznie. Wiele razy chciałem się poddawać. Ludzie wokół mnie chodzili do barów, jedli pizzę czy hamburgery, a ja zostawałem przy moim kurczaku i sałatce, co było ciężkie, ale było warto - mówi Hobbs.

Teraz zamierza odpocząć od reżimu treningowego. Zamierza dalej chodzić na siłownię, jeść w miarę zdrowo, ale nie zamierza się przejmować tym, że od czasu do czasu wypije alkohol, czy zje coś niezdrowego.

(ag)