Niewiele czasu zostało do letniego urlopu. Dlatego, żeby dobrze wyglądać, trzeba postawić na efektywność sposobów na dobrą formę.

Odchudzanie kojarzy się z niesamowitymi wyrzeczeniami i wstawaniem o świcie po to, żeby wykonywać karkołomne ćwiczenia. Jednak w dobrej formie na lato chodzi przede wszystkim o to, żeby czuć się dobrze. O dobry wygląd można zadbać przy okazji.

Forma przed telewizorem

Jeżeli ulubionym sposobem na spędzenie wolnego czasu jest leżenie przed telewizorem i zamiast spędzać czas aktywnie na świeżym powietrzu wolisz śledzić losy ulubionych serialowych bohaterów, to...nic straconego! Spróbuj łączyć przyjemne z pożytecznym.  

Wystarczy piłka treningowa i ciężarki. Można też wziąć do ręki butelki wody lub coś innego co będzie mogło posłużyć, jako obciążenie. Podnoszenie rąk i nóg, skłony tułowia i skręty przez pół godziny to naprawdę dobry trening, który przy codziennej częstotliwości szybko przyniesie rezultaty.

Jest też sposób dla tych, którzy preferują pozycję leżącą. Leżąc na jednym boku podnoś nogę 50 razy do góry a potem zmień stronę. Powtarzaj z 40, 30, 20 i 10 podniesieniami na obie strony.

Trening zakupowy

Przed wakacjami musisz skompletować szafę? Zakupy sprawiają Ci duża przyjemność, ale trening już niekoniecznie? Połącz przyjemne z pożytecznym! Przede wszystkim zwróć więc uwagę na swój krok i postawę - przeglądając się w witrynach sklepowych, pilnuj, aby mieć proste plecy, spięte pośladki, wciągnięty brzuch i wyprostowane do tyłu ramiona. Godzina czy dwie utrzymywania takiej postawy, to wspaniały trening dla mięśni szkieletowych i dodatkowe kalorie stracone. Aby wyrobić sobie piękne, smukłe ramiona noś torby zakupowe w lekko zgiętych rękach - napięcie w przedramionach i bicepsach znakomicie tonizuje i kształci wspaniałe mięśnie.

Sprawdzony sposób - gimnastyka

Jeśli lubisz się ruszać lub po prostu jesteś w stanie zmusić się do codziennie gimnastyki, postaw na klasykę! Te ćwiczenia pomogą Ci w uzyskaniu lepszej sylwetki na letnie dni.

  • Brzuszki z pozycji leżącej (bez siadania do pionu i podpierania rękoma karku) to idealny sposób na płaski brzuch
  • Pompki damskie wykonywane na kolanach ze spiętymi pośladkami wspaniale rzeźbią bicepsy i mięśnie tułowia
  • Unoszenie nóg z pozycji leżącej do pionu (przyciskając krzyż do podłoża) kształtuje pośladki oraz brzuch
  • Przysiady z ciężarem ciała przeniesionym na pięty i kolanami wystającymi za palce stóp to najlepsze ćwiczenie pośladków

Wszystkie te ćwiczenia wykonuj każdego dnia przez 15 minut. Zobaczysz, jak bardzo zaskoczą Cię efekty!