Aby utrzymać zdrowie psychiczne, jak i fizyczne, potrzebny jest sen. To właśnie wtedy nasz organizm ma czas na regenerację. Co jednak w przypadku, kiedy noc staje się zmorą, ponieważ czujesz ciągły niepokój i nie potrafisz zasnąć? Warto wtedy sięgnąć po naturalne leki na uspokojenie, które pomogą zwalczyć problem i przywrócą spokojny sen.

Problemy ze snem oraz uczuciem niepokoju

Wiele czynników, takich jak nieodpowiednia dieta, nadmierne używanie urządzeń emitujących niebieskie światło czy nieprawidłowy styl życia, może powodować słabą jakość snu. Przed pójściem spać warto odłożyć telefon i zamiast przeglądania mediów społecznościowych na przykład poczytać książkę, aby się zrelaksować. Ważny jest także rytm snu - regularne wstawanie rano, stałe pory wykonywanych czynności w ciągu dnia oraz zjadanych posiłków, nawet w weekendy i dni, kiedy mamy wolne.

Nadmierny stres i uczucie niepokoju są również przyczyną problemów z zasypianiem i częstego budzenia się w nocy. Stany lękowe mogą prowadzić do występowania koszmarów sennych, ataków paniki i trudności z utrzymaniem głębokiego snu. To znowu powoduje, że w ciągu dnia osoby zmagające się z problemami ze snem są niewyspane, zmęczone i trudniej im się skoncentrować. Utrudnia to wykonywanie czynności w domu i obowiązków w pracy. Jak temu zaradzić? W takim przypadku ziołowe leki na uspokojenie mogą okazać się nie tylko pomocne w łagodzeniu objawów, ale i w codziennym funkcjonowaniu.

Co wybrać na dobry sen i uspokojenie?

W łagodnych objawach napięcia nerwowego i w trudnościach z zasypianiem warto zastosować lek, a nie suplement. Trzeba pamiętać, że suplementy diety uspakajające nie są badane pod kątem składu przez niezależne instytucje, jak GIF czy NIL. Przez to istnieje ryzyko zagrożenia dla zdrowia, a także niepożądane interakcje lekowe czy nawet sfałszowany skład. W przypadku leku nie trzeba się o to obawiać. Warto więc wybrać ziołolecznictwo, aby mieć pewność, że przyjmuje się naturalny lek o sprawdzonym i przetestowanym działaniu i nie martwić się niepożądanymi skutkami.

Bezpieczne leki na uspokojenie - co wybrać, aby przyniosło zamierzony efekt?

Szybkie tempo życia powoduje, że każdy jest narażony na stresujące momenty. Życie w ciągłym stresie jest męczące i może spowodować poważne konsekwencje dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Nie pomaga w tym obawa o sytuację w kraju i na świecie, relacje z bliskimi czy presja w pracy i goniące terminy. Leki na uspokojenie pomogą w walce z nadmiernym niepokojem. Jaki lek wybrać, aby ukoić nerwy?

Valdix Noc jest bezpiecznym, naturalnym i skutecznym lekiem, który poprawia jakość snu, jednocześnie nie uzależniając. W składzie znajdziemy korzeń kozłka. Co ważne, lek nie obniża funkcji psychomotorycznych. Dzięki temu nie trzeba obawiać się o pogorszenie sprawności w pracy czy podczas jazdy samochodem.

Okresowe trudności w zasypianiu często są spowodowane stresem wywołanym trudnymi sytuacjami czy zmianami w życiu. Może prowadzić to do pogorszenia samopoczucia i ciągłego zmęczenia. Dobrym rozwiązaniem w tym przypadku będą Tabletki uspakajające Labofarm, które zawierają korzeń kozłka, szyszki chmielu, liście melisy i ziele serdecznika. To pierwszy w Polsce ziołowy lek o działaniu uspakajającym w formie tabletki stosowany jest od ponad 30 lat a oznacza to, że jest sprawdzony w długofalowym zastosowaniu leczniczym. Odkrywane są nowe mechanizmy działania potwierdzające  skuteczność, a długa obecność na rynku potwierdza, że jest to bezpieczny lek.

Korzeń kozłka - właściwości

Korzeń sproszkowanego kozłka (Valerianae radix) w formie leku, ma zdecydowanie większe działanie lecznicze niż ekstrakt. Dzięki unikatowej technologii mikronizacji, która pozwala na zastosowanie całego sproszkowanego korzenia kozłka Tabletki uspokajające Labofarm są lekiem o wysokiej, potwierdzonej klinicznie skuteczności w leczeniu zaburzeń snu i stanów lękowych. Posiadają dużą ilość substancji czynnych o działaniu synergistycznym, takich jak: kwasy walerenowe, walepotriaty, flawonoidy czy fitomelatoninę. Natomiast w trakcie  ekstrakcji duża  część związków czynnych zanika co skutkuje mniejszą skutecznością.

Korzeń kozłka lekarskiego, znany również jako waleriana, jest rośliną leczniczą, która ma zdolności rozluźniania układu nerwowego. To jeden z najpopularniejszych składników środków ziołowych. Kwas walerenowy zwiększa w mózgu ilość GABA, czyli jednego z najważniejszych w ludzkim organizmie neuroprzekaźników hamujących. Jego działanie m.in. zmniejsza pobudliwość komórek nerwowych oraz ułatwia zasypianie. Dodatkowo korzeń waleriany ma takie antyoksydanty, jak hesperdyna i linaryna, które pomagają się odprężyć i mają właściwości uspakajające. Warto również zaznaczyć, że cały sproszkowany korzeń kozłka lekarskiego jest bezpieczny i standaryzowany, czyli zawiera ściśle określoną ilość składników, które wywierają efekt leczniczy. Zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego z 2023 roku, lekarze zalecają stosowanie korzenia kozłka lekarskiego w zaburzeniach snu.

Co ciekawe, korzeń kozłka ma także inne właściwości lecznice. W jednym z wykonanych badań pacjentki przez 8 tygodni przyjmowały 675 mg korzenia waleriany. Zażywanie go zmniejszyło nasilenie i częstotliwość występowania uderzeń gorąca w okresie menopauzy i pomenopauzalnym. Natomiast dawka 765 mg podawana raz na dobę przez 3 dni w ciągu 2 cyklów miesiączkowych, zmniejszyła nasilenie bólu i częstotliwość omdleń u młodych kobiet. Dlatego choć głównymi efektami waleriany są działania nasenne i anksjolityczne, można stosować ją również w zaburzeniach obsesyjno-kompulsyjnych, bolesnych miesiączkach i w przypadku występowania uderzeń gorąca w okresie menopauzy.

Odzyskaj dobry sen

Tabletki uspakajające Labofarm i Valdix Noc to leki  Labofarmu, firmy od 35 lat zapewniającej pacjentom dostęp do największej ofert zaawansowanych technologicznie leków roślinnych. Przewagą Labofarmu jest korzystna relacja jakości i efektu terapeutycznego w stosunku do cen produktów, które dostępne są w aptekach stacjonarnych. Leki z firmy Labofarm pozyskiwane są z własnych upraw i są potwierdzone europejskim certyfikatem ekologiczności. Dzięki naturalnemu pochodzeniu i skuteczności działania Tabletki uspakajające Labofarm oraz Valdix Noc z korzeniem kozłka są wsparcie dla osób, które chcą odzyskać dobry sen oraz spokojny umysł.

Źródła: