Aby utrzymać zdrowie psychiczne, jak i fizyczne, potrzebny jest sen. To właśnie wtedy nasz organizm ma czas na regenerację. Co jednak w przypadku, kiedy noc staje się zmorą, ponieważ czujesz ciągły niepokój i nie potrafisz zasnąć? Warto wtedy sięgnąć po naturalne leki na uspokojenie, które pomogą zwalczyć problem i przywrócą spokojny sen.
Wiele czynników, takich jak nieodpowiednia dieta, nadmierne używanie urządzeń emitujących niebieskie światło czy nieprawidłowy styl życia, może powodować słabą jakość snu. Przed pójściem spać warto odłożyć telefon i zamiast przeglądania mediów społecznościowych na przykład poczytać książkę, aby się zrelaksować. Ważny jest także rytm snu - regularne wstawanie rano, stałe pory wykonywanych czynności w ciągu dnia oraz zjadanych posiłków, nawet w weekendy i dni, kiedy mamy wolne.
Nadmierny stres i uczucie niepokoju są również przyczyną problemów z zasypianiem i częstego budzenia się w nocy. Stany lękowe mogą prowadzić do występowania koszmarów sennych, ataków paniki i trudności z utrzymaniem głębokiego snu. To znowu powoduje, że w ciągu dnia osoby zmagające się z problemami ze snem są niewyspane, zmęczone i trudniej im się skoncentrować. Utrudnia to wykonywanie czynności w domu i obowiązków w pracy. Jak temu zaradzić? W takim przypadku ziołowe leki na uspokojenie mogą okazać się nie tylko pomocne w łagodzeniu objawów, ale i w codziennym funkcjonowaniu.
W łagodnych objawach napięcia nerwowego i w trudnościach z zasypianiem warto zastosować lek, a nie suplement. Trzeba pamiętać, że suplementy diety uspakajające nie są badane pod kątem składu przez niezależne instytucje, jak GIF czy NIL. Przez to istnieje ryzyko zagrożenia dla zdrowia, a także niepożądane interakcje lekowe czy nawet sfałszowany skład. W przypadku leku nie trzeba się o to obawiać. Warto więc wybrać ziołolecznictwo, aby mieć pewność, że przyjmuje się naturalny lek o sprawdzonym i przetestowanym działaniu i nie martwić się niepożądanymi skutkami.
Szybkie tempo życia powoduje, że każdy jest narażony na stresujące momenty. Życie w ciągłym stresie jest męczące i może spowodować poważne konsekwencje dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Nie pomaga w tym obawa o sytuację w kraju i na świecie, relacje z bliskimi czy presja w pracy i goniące terminy. Leki na uspokojenie pomogą w walce z nadmiernym niepokojem. Jaki lek wybrać, aby ukoić nerwy?
Valdix Noc jest bezpiecznym, naturalnym i skutecznym lekiem, który poprawia jakość snu, jednocześnie nie uzależniając. W składzie znajdziemy korzeń kozłka. Co ważne, lek nie obniża funkcji psychomotorycznych. Dzięki temu nie trzeba obawiać się o pogorszenie sprawności w pracy czy podczas jazdy samochodem.
Okresowe trudności w zasypianiu często są spowodowane stresem wywołanym trudnymi sytuacjami czy zmianami w życiu. Może prowadzić to do pogorszenia samopoczucia i ciągłego zmęczenia. Dobrym rozwiązaniem w tym przypadku będą Tabletki uspakajające Labofarm, które zawierają korzeń kozłka, szyszki chmielu, liście melisy i ziele serdecznika. To pierwszy w Polsce ziołowy lek o działaniu uspakajającym w formie tabletki stosowany jest od ponad 30 lat a oznacza to, że jest sprawdzony w długofalowym zastosowaniu leczniczym. Odkrywane są nowe mechanizmy działania potwierdzające skuteczność, a długa obecność na rynku potwierdza, że jest to bezpieczny lek.
Korzeń sproszkowanego kozłka (Valerianae radix) w formie leku, ma zdecydowanie większe działanie lecznicze niż ekstrakt. Dzięki unikatowej technologii mikronizacji, która pozwala na zastosowanie całego sproszkowanego korzenia kozłka Tabletki uspokajające Labofarm są lekiem o wysokiej, potwierdzonej klinicznie skuteczności w leczeniu zaburzeń snu i stanów lękowych. Posiadają dużą ilość substancji czynnych o działaniu synergistycznym, takich jak: kwasy walerenowe, walepotriaty, flawonoidy czy fitomelatoninę. Natomiast w trakcie ekstrakcji duża część związków czynnych zanika co skutkuje mniejszą skutecznością.
Korzeń kozłka lekarskiego, znany również jako waleriana, jest rośliną leczniczą, która ma zdolności rozluźniania układu nerwowego. To jeden z najpopularniejszych składników środków ziołowych. Kwas walerenowy zwiększa w mózgu ilość GABA, czyli jednego z najważniejszych w ludzkim organizmie neuroprzekaźników hamujących. Jego działanie m.in. zmniejsza pobudliwość komórek nerwowych oraz ułatwia zasypianie. Dodatkowo korzeń waleriany ma takie antyoksydanty, jak hesperdyna i linaryna, które pomagają się odprężyć i mają właściwości uspakajające. Warto również zaznaczyć, że cały sproszkowany korzeń kozłka lekarskiego jest bezpieczny i standaryzowany, czyli zawiera ściśle określoną ilość składników, które wywierają efekt leczniczy. Zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego z 2023 roku, lekarze zalecają stosowanie korzenia kozłka lekarskiego w zaburzeniach snu.
Co ciekawe, korzeń kozłka ma także inne właściwości lecznice. W jednym z wykonanych badań pacjentki przez 8 tygodni przyjmowały 675 mg korzenia waleriany. Zażywanie go zmniejszyło nasilenie i częstotliwość występowania uderzeń gorąca w okresie menopauzy i pomenopauzalnym. Natomiast dawka 765 mg podawana raz na dobę przez 3 dni w ciągu 2 cyklów miesiączkowych, zmniejszyła nasilenie bólu i częstotliwość omdleń u młodych kobiet. Dlatego choć głównymi efektami waleriany są działania nasenne i anksjolityczne, można stosować ją również w zaburzeniach obsesyjno-kompulsyjnych, bolesnych miesiączkach i w przypadku występowania uderzeń gorąca w okresie menopauzy.
Tabletki uspakajające Labofarm i Valdix Noc to leki Labofarmu, firmy od 35 lat zapewniającej pacjentom dostęp do największej ofert zaawansowanych technologicznie leków roślinnych. Przewagą Labofarmu jest korzystna relacja jakości i efektu terapeutycznego w stosunku do cen produktów, które dostępne są w aptekach stacjonarnych. Leki z firmy Labofarm pozyskiwane są z własnych upraw i są potwierdzone europejskim certyfikatem ekologiczności. Dzięki naturalnemu pochodzeniu i skuteczności działania Tabletki uspakajające Labofarm oraz Valdix Noc z korzeniem kozłka są wsparcie dla osób, które chcą odzyskać dobry sen oraz spokojny umysł.
Źródła:
- https://journals.sagepub.com/doi/abs/10.1177/2515690X20967323
- https://panacea.pl/korzen-waleriany-w-leczeniu-bezsennosci-i-zaburzen-pokrewnych/
- https://www.termedia.pl/poz/Prof-Adam-Wichniak-Przed-snem-warto-sie-odciac-od-wszelkich-negatywnych-informacji-w-mediach,44409.html
- https://panacea.pl/tabletki-uspokajajace/