Krakowski Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika wraz ze swoją Fundacją Zdrowie Dziecka przygotowali muzyczny klip wideo, który ma wprawić w świąteczny nastrój małych pacjentów. W krótkiej filmowej historii można zobaczyć pracowników różnych działów – od ochroniarza przez pielęgniarkę, a skończywszy na personelu administracyjnym. „Mimo trudnych czasów związanych z pandemią, szukamy sposobów na ubarwienie codzienności i walkę nie tylko o zdrowie, ale i uśmiech każdego dziecka” – mówi prezes Fundacji Zdrowie Dziecka Jadwiga Czeczótko.

Bohaterami amatorskiej filmowej produkcji pt. "Świąteczna gorączka, czyli św. Mikołaj u św. Ludwika" są m.in. pracownicy i wolontariusze Fundacji Zdrowie Dziecka działającej na rzecz Szpitala Dziecięcego im. św. Ludwika w Krakowie. Święty Mikołaj jest wyjątkowo roztargniony, musi być ciągle przywoływany do porządku przez swojego pomocnika - renifera - opowiada Marcin Czarnobilski z Fundacji. Czy zdąży rozdać prezenty? Przekonajcie się sami!

Cytat

W całej historii nie mogło zabraknąć czegoś za czym - wraz ze zbliżającymi się świętami - tęskni chyba każdy z nas, a zwłaszcza wielbiciele gwiazdkowych filmów, czyli nieśmiertelnego hitu z 1990 roku "Kevin sam w domu". Nasz św. Mikołaj też ma do niego słabość
Marcin Czarnobilski, Fundacja Zdrowie Dziecka

Zobaczcie też kulisy świątecznej produkcji:

Mamy w Szpitalu wspaniały zespół, który potrafi rozbawić do łez nie tylko dzieci hospitalizowane na oddziałach, ale też ich rodziców i opiekunów. Dlatego realizacja podobnych projektów z takimi ludźmi to czysta przyjemność! - cieszy się Honorata Brzozowska, kierownik biura Fundacji Zdrowie Dziecka, przywołując inne inicjatywy, które miały na celu nie tylko bawić, ale też edukować, jak muzyczny challenge podjęty m.in. przez pielęgniarki Szpitala św. Ludwika, które w teledysku śpiewająco i gestami pokazywały, jak prawidłowo myć ręce.