Jak pomóc włosom? Najważniejsze jest nawilżanie, wzmacnianie i odżywianie. Najlepiej sięgać po kosmetyki bogate w witaminy A i E, proteiny i keratynę, oleje roślinne. Ale zanim rozpoczniemy intensywny plan pielęgnacji, konieczny jest... peeling.

Aby usunąć pozostałości po letnich kąpielach i resztek kosmetyków, które nadbudowały się na włosach, należy wykonać peeling skóry głowy, który usunie z niej martwy naskórek i dotleni cebulki oraz poprawi mikrokrążenie w skórze głowy.

Skóra oczyszczona z martwego naskórka i pozostałości kosmetyków będzie lepiej przyjmować składniki odżywcze.

Aby wykonać peeling skóry głowy, można użyć gotowy kosmetyk lub przygotować go samemu.

 Do złuszczenia skóry głowy nadadzą się cukier, sól, soda oczyszczona, płatki owsiane czy glinka.

Domowy peeling cukrowy

Do porcji swojego szamponu lub odżywki należy wsypać łyżkę cukru, delikatnie wymieszać, nałożyć na wilgotną skórę głowy i delikatnie wmasować. Po kilku minutach dokładnie spłukać. Cukier dość szybko się rozpuszcza w szamponie, dlatego najlepiej dodać trochę oleju. Cukier poza właściwościami ścieralnymi ma właściwości nawilżające.

Jak nakładać peeling?

Najlepiej włosy rozdzielać partiami i peeling aplikować bezpośrednio na skórę głowy. Po nałożeniu peelingu, należy delikatnie, okrężnymi ruchami masować skórę głowy, tak, aby drobinki usunęły martwy naskórek i nagromadzone sebum.

Musimy pamiętać, że kosmetyki do złuszczania nie są przeznaczone do codziennego użytku. Peeling powinno się wykonywać nie częściej niż co 10 dni.

Oczyszczający szampon

Następny krok to mycie włosów.

Do swojego szamponu należy dodać zieloną herbatę, sok z cytryny i niewielką ilość oliwy z oliwek. Papkę nanieść na włosy, wmasować i spłukać po kilku minutach. Na koniec nanieść na włosy maskę, która nawilży i wygładzi oczyszczone włosy.

Skutecznym i tanim składnikiem oczyszczającym jest po prostu szare mydło rozpuszczone w wodzie.

I w tym miejscu zachęcam by zajrzeć do mojego poprzedniego artykułu o olejowaniu włosów >>>>