Radiofrekwencja mikroigłowa to procedura zabiegowa łącząca mikronakłuwanie frakcyjne oraz właściwości fali radiowej. Zabieg może być wykonywany latem, jest bezbolesny i trwa maksymalnie 30 minut. Dowiedzmy się, jakie efekty przynosi i kto powinien się na niego zdecydować?

Na czym polega radiofrekwencja mikroigłowa?

Jednoczesne nakłuwanie skóry z pomocą mikroigieł i ogrzewanie promieniowaniem elektromagnetycznym? To możliwe dzięki skutecznej procedurze medycznej, która nazywana jest radiofrekwencją mikroigłową (inaczej termolifting). Zabieg od wielu lat jest szeroko stosowany w gabinetach medycyny estetycznej z powodu swojej skuteczności. Doskonale usuwa zmarszczki, blizny potrądzikowe czy rozstępy. Głowica wyposażona w izolowane mikroigły i wytwarzająca ciepło prowadzi do obkurczenia włókien kolagenowych i uruchomienia produkcji nowego kolagenu. Lekarze medycyny estetycznej często rekomendują leczenie technologią RF na pozbawioną wiotkości skórę.

Radiofrekwencja mikroigłowa to procedura zabiegowa łącząca mikronakłuwanie frakcyjne oraz właściwości fali radiowej. Połączenie dwóch procedur zabiegowych zapewnia lepsze efekty niż wykonywanie tych dwóch procedur osobno. Głowica emitująca ciepło wykorzystuje falę elektromagnetyczną o częstotliwości radiowej. Ogrzewana tkanka jest pobudzana do regeneracji, następuje obkurczenie włókien kolagenowych i pobudzenie produkcji nowych włókien kolagenowych. Z kolei mikronakłuwanie przez izolowane mikroigły przynosi efekty jak w zabiegu mezoterapii igłowej. Igły wykonują serię kontrolowanych uszkodzeń mechanicznych, które pobudzają regenerację skóry. Po jej odbudowie, stara skóra zostaje zamieniona nową. Dlatego zabieg radiofrekwencji mikroigłowej w renomowanej klinice medycyny estetycznej Aestetic Clinic w Poznaniu zapewnia produkcję nowego kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Innymi słowy, pomaga to zniwelować niedoskonałości i ujędrnić skórę w stosunkowo krótkim czasie. Pacjenci doceniają procedurę za bezpieczeństwo i bezbolesność. Skóra nabiera gęstości i elastyczności, a efekt jest naturalny.

Na rynku jest dostępnych wiele urządzeń o różnych parametrach. Jednak nasza klinika dysponuje innowacyjnym, certyfikowanym sprzętem medycznym, który umożliwia ustawienie głębokości nakłuć do 3,5 mm. Jest to bardziej efektywne od klasycznych laserów, które działają na głębokości max. 1,7 mm. Poprawia to skuteczność ujędrniania skóry w zabiegach anti-aging czy usuwania zbędnego tłuszczu na brzuchu - tłumaczy dr Włodzimierz Rosiński, właściciel kliniki Aestetic Clinic z Poznania. 

Opatentowane urządzenie z technologią RF umożliwia lekarzowi ustawienie czasu zabiegu oraz intensywności nagrzewania tkanek. Zabiegi można wykonywać przez cały rok, także latem, dlatego usuwanie zbędnego tłuszczu po ciąży, wyszczuplenie sylwetki, usuwanie zmarszczek na twarzy można przeprowadzić w ciepłe dni, aby przygotować nasze ciało na ekspozycję na światło słoneczne czy wakacyjne wojaże. Połączenie zabiegu z osoczem bogatopłytkowym czy kwasem polimlekowym poprawia skuteczność zabiegu i jest wskazane przy ujędrnianiu skóry twarzy i odmładzaniu.

Radiofrekwencja mikroigłowa - dla kogo zabieg?

Jest to terapia przeznaczona do usuwania niedoskonałości skóry. RF pomaga w odmładzaniu poprzez usuwanie zmarszczek i wiotkiej skóry. Doskonale radzi sobie ze zmarszczkami pod oczami czy pozwala leczyć trudno dostępne miejsca np. szyję, okolice oczu, grzbiety dłoni dzięki dedykowanej końcówce. 

W klinikach stosuje się urządzenie do radiofrekwencji mikroigłowej do leczenia blizn. Niedoskonałości takie jak: rozstępy również są skuteczne usuwane dzięki synergii mikronakłuwania i zalet fali radiowej. Pacjenci z problemem nadpotliwości czy ostudy także korzystają z zabiegu RF. 

Radiofrekwencja mikroigłowa w Poznaniu oferuje pożądane efekty w zabiegach wyszczuplających. Kobiety mogą poddać się usuwaniu tłuszczu, które jest mniej inwazyjne od liposukcji. Wisząca skóra na brzuchu po ciąży nie musi być już problemem - wystarczy, że pacjentka podda się serii zabiegów, a problem zostanie zlikwidowany bez konieczności rekonwalescencji.

Poznaj szczegóły zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej w Poznaniu:

https://www.wrosinski.pl/zabiegi/radiofrekwencja-mikroiglowa/

Radiofrekwencja mikroigłowa - przeciwwskazania

Jak każdy zabieg medycyny estetycznej technologia RF jest obarczona przeciwwskazaniami. Nie mogą z niego skorzystać kobiety w ciąży i karmiące piersią. 

Przeciwwskazaniem są: aktywne nowotwory, epilepsja, choroby psychiczne, aktywne stany zapalne skóry, przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi, żylaki w polu zabiegowym.

Przebieg zabiegu - radiofrekwencja mikroigłowa Poznań

Pacjent musi przejść kwalifikację, gdzie odrzuca się ewentualne przeciwwskazania. Można zastosować krem znieczulający, który ograniczy dolegliwości bólowe do minimum. Lekarz dezynfekuje obszar zabiegowy, a następnie przykłada głowicę urządzenia do RF wyposażoną w kartridż z systemem izolowanych igieł. Lekarz ustawia odpowiednie parametry urządzenia. Igły dokonują kontrolowanych iniekcji w polu zabiegowym, a jednocześnie przez nie emitowane są fale radiowe podgrzewające skórę. Lekarz wykonuje parę przejść głowicą, zmieniając głębokość wkłuć.

Zabieg trwa do 30 minut, jest bezbolesny i nie wymaga rekonwalescencji. Aby uzyskać trwały efekt, należy poddać się serii 4-6 zabiegów.

Piśmiennictwo:

M.Ruprich,Radiofrekwencja mikroigłowa, [w:] Kosmetologia Estetyczna 1 / 2020 / vol. 9, s. 87-89.

M.Przewłocka - Gągała, Współczesny model postępowania z problemem blizn w kosmetologii i medycynie estetycznej, [w:] Aesthetic Cosmetology and Medicine 1 / 2021 / vol. 10, s.39-47.