Do groźnego wypadku doszło na przejeździe kolejowym w Skalmierzycach koło Ostrowa Wielkopolskiego. Samochód osobowy wjechał tam pod pociąg. W aucie była jedna osoba. Podróżnym w pociągu nic się nie stało.

Do wypadku w Skalmierzycach w Wielkopolsce doszło we wtorek o godz. 12:20. Na strzeżonym przejeździe kolejowym, w ciągu drogi krajowej nr 25, samochód osobowy marki Renault wjechał pod pociąg - ustalił dziennikarz RMF FM.

Skład relacji Łódź Kaliska-  Poznań uderzył w samochód, spychając go przez kilkadziesiąt metrów. Pojazd został poważnie uszkodzony. 

W środku auta znajdowała się jedna osoba - mężczyzna. Według lokalnych mediów, był nieprzytomny, ale z zachowanym oddechem.

Podróżnym w pociągu nic się nie stało.

Na miejsce, po rannego mężczyznę, poleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Zarówno linia kolejowa jak i droga krajowa numer 25 zostały zablokowane do czasu zakończenia policyjnych czynności.