Już 2 kwietnia w Poznaniu rozpocznie się Międzynarodowy Kongres Cyberbezpieczeństwa INSECON 2025. To m.in. okazja do wysłuchania inspirujących wystąpień uznanych ekspertów i praktyków w tej dziedzinie.
Gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni, wygłosi w czasie kongresu wystąpienie "Perspektywy rozwoju wykorzystania technologii AI w Siłach Zbrojnych RP w kontekście formowania przez Wojska Obrony Cyberprzestrzeni Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji".
Anna Maria Dyner, ekspertka w zakresie bezpieczeństwa i spraw wschodnich zajmie się tematem "Polska prezydencja w UE - wojna hybrydowa na czas po Monachium".
Z kolei Rafał Brzoska - prezes InPostu - będzie mówił o kwestii odpowiedzialności biznesu za bezpieczeństwo państwa.
W programie INSECON-u są też wystąpienia ekspertów z takich firm jak Microsoft, T-Mobile czy Dell. Wśród poruszanych przez nich zagadnień znajdą się kwestie związane m.in. z zabezpieczeniami chmurowymi, rolą infrastruktury IT w budowaniu odporności na cyberataki oraz ochroną sieci 5G.
Jednym z elementów Kongresu będzie After Hours Meeting, zaplanowany po oficjalnych wystąpieniach. To doskonała okazja, aby w swobodniejszej atmosferze pogłębić dyskusje na temat cyberbezpieczeństwa, podzielić się spostrzeżeniami i pomysłami oraz nawiązać nowe kontakty zawodowe.
Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii oraz Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Partnerami strategicznymi są m.in. Microsoft, T-Mobile, Dell Technologies, a medialnym patronem wydarzenia jest RMF FM.
Więcej informacji na temat Kongresu znajdziesz na stronie: www.insecon.pl