„Czasem nie jesteśmy pewni, czy boli nas żołądek, czy inne narządy. Ale jeżeli jest ból brzucha, który trwa długo, który się nasila, który towarzyszy innym nieprawidłowościom, powinniśmy wtedy nie tyle szukać sposobu, jak się pozbyć bólu, ale szukać jego przyczyny” – mówił w rozmowie z RMF FM nasz ekspert, dr n. med. Sławomir Krzemiński - gastrolog, hepatolog i internista. Odpowiadał na pytania internautów. W tym tygodniu w cyklu „Twoje Zdrowie w Faktach RMF FM” mówiliśmy o problemach z żołądkiem.

Czasem nie jesteśmy pewni, czy boli nas żołądek, czy inne narządy. Ale jeżeli jest ból brzucha, który trwa długo, który się nasila, który towarzyszy innym nieprawidłowościom, np. odchyleniom w badaniach podstawowych, powinniśmy wtedy nie tyle szukać sposobu, jak się pozbyć bólu, ale szukać jego przyczyny - przekonuje dr n. med. Sławomir Krzemiński - gastrolog.

Najlepiej żyć bez bólu, ale część schorzeń gastrologicznych jest schorzeniami przewlekłymi i to zarówno te dokuczliwe, ale niegroźne, jak zespół jelita nadwrażliwego, jak i choroby zapalne jelit. Towarzysz temu dolegliwości bólowe, ale jeżeli są te objawy prawidłowo leczone, to te okresy remisji objawów są  czasami bardzo długie - przekonuje nasz ekspert.